Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijos bendruomenė – tai bendrystėje kuriantys žmonės

Kauno Jono Basanavičiaus gimnazija
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Kauno Jono Basanavičiaus gimnazija – tai bendrystėje kuriantys žmonės. Mes esame bendruomenė, kurios misija – MOKYTI, ĮKVĖPTI, RŪPINTIS. Gimnazijoje vyksta daug įvairiausių projektų, kurių tikslas – kurti tvarius, tikrai reikalingus, bendruomenės problemas sprendžiančius projektus. Kartu su gimnazistais prieš pradėdami vykdyti metinius projektus ieškome vietų, kurioje srityje mūsų pagalbos. Taip atradome šalia gimnazijos esančią apleistą skulptūrą, apie kurią labai mažai žinojome. Tai skulptūra ,,Versmė”, kurios autorė Virginija Babušytė-Venckūnienė. Savo laiku tai buvo viena įspūdingiausių skulptūrų Lietuvoje, kuri turėjo būti Laisvės alėjos puošmena. Skulptūra buvo jaukiai įkurdinta Šilainių mikrorajone tarp dviejų gimnazijų. Deja, dėl įvairiausių priežasčių iš bronzos lieta skulptūra nyko, buvo aprašinėta įvairiausiais žodžiais. Dėl saugumo skulptūra buvo nudažyta juodais dažais Pjedestalas stipriai aptrupėjo. Apskritai buvusi mikrorajono puošmena tapo apgailėtinu objektu, tik vaikų mielai vadinama drambliuku, nes labai smagu leisti laiką užlipus ant jo. Ir mikrorajono gyventojai užmiršo gražiąją skulptūrą. Tik niekad jos neužmiršo skulptūros autorė, kuri skaudančia širdimi bandė prašyti pagalbos, kad būtų sutvarkytas meno kūrinys. Deja, veltui. Bet ši istorija baigėsi laimingai! Gimnazistai pastebėjo, nuostabią skulptūrą ir, pasitelkę socialinius partnerius, bendruomenės narius ( gausybė jų!), pradėjo kurti jaukų parkelį. Kelių Gimnazistų sukurtas ir pastatytas inovatyvus suoliukas ( su saulės elementais), pastatytas knygų kioskelis, vabzdžių viešbutis. Kad vieta būtų jaukesnė, pasodinta 40 įvairiausių augalų – pušų, liepų, alyvų, klevų, serbentų, sausmedžių ir kitų įvairių augalų, įrengtas gėlynas, traukiantis drugelius. O svarbiausia – atnaujinta skulptūra! Bendruomenė buriasi ir tęsia savo pradėtus darbus – toliau kuria ,,Versmės“ parkelį, kuris taip reikalingas mums visiems.

Parkelis pritraukia Šilainių rajono gyventojus šiltiems pokalbiams, arbatos puodeliui, knygų skaitymui.

Labai svarbu paminėti, kad ,,Versmės” parkelis auga, čia gimnazistai kuria bendruomenei dviračių stoginę, pirmos pagalbos stotelę ir kitus bendruomenę jungiančius, tvarius, inovatyvius projektus.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Mažonų bibliotekos nuostabioji žalioji palangė
Mažonų bibliotekos nuostabioji žalioji palangė
Mažonų vaikų dienos centro „Po stogu“ ir Mažonų bibliotekos lankytojai vaikai kartu su bibliotekininke kūrė žaliąją palangę Mažonų bibliotekoje.
Tvaraus žemės meno Jurginių žaidimas „Rask Jurgio raktus“
Tvaraus žemės meno Jurginių žaidimas „Rask Jurgio raktus“
Gamtos ir Jurginių papročių festivalyje Palangoje inicijuojamas interaktyvus tvaraus meno žaidimas „Rask Jurgio raktus“.
BaiDarom
BaiDarom
Akciją „BaiDarom”, kurios metu plaukdami baidarėmis valome vandens telkinius ir keliame inkilus.
Ploging'as Lietuvoje (Plogging in Lithuania)
Ploging'as Lietuvoje (Plogging in Lithuania)
Tai yra bėgimas + šiukšlių rinkimas.

Norime parodyti, kad vienu metu galima pripaguoti sveiką gyvenimo būdą, bei prisidėti prie aplinkos švarinimo.
"Augalų atiduotuvė" - skaitmeninė benduomenė, skirta kambariniams ir lauko augalams mainyti, dovanoti.
"Augalų atiduotuvė" - skaitmeninė benduomenė, skirta kambariniams ir lauko augalams mainyti, dovanoti.
Bendruomenė veikia nuo 2019 metų pavasario, ir šiuo metu vienija jau 50 tūkstančių žmonių iš visos Lietuvos.
„Stebuklingas Lietuvos gamtos pasaulis"
„Stebuklingas Lietuvos gamtos pasaulis"
Marijampolės ,,Ryto" pagrindinė mokyla nuo 2017 m. suburia Marijampolės savivaldybės mokinius į konkursą ,,Stebuklingas Lietuvos gamtos pasaulis"
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016