Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijos bendruomenė – tai bendrystėje kuriantys žmonės

Kauno Jono Basanavičiaus gimnazija
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Kauno Jono Basanavičiaus gimnazija – tai bendrystėje kuriantys žmonės. Mes esame bendruomenė, kurios misija – MOKYTI, ĮKVĖPTI, RŪPINTIS. Gimnazijoje vyksta daug įvairiausių projektų, kurių tikslas – kurti tvarius, tikrai reikalingus, bendruomenės problemas sprendžiančius projektus. Kartu su gimnazistais prieš pradėdami vykdyti metinius projektus ieškome vietų, kurioje srityje mūsų pagalbos. Taip atradome šalia gimnazijos esančią apleistą skulptūrą, apie kurią labai mažai žinojome. Tai skulptūra ,,Versmė”, kurios autorė Virginija Babušytė-Venckūnienė. Savo laiku tai buvo viena įspūdingiausių skulptūrų Lietuvoje, kuri turėjo būti Laisvės alėjos puošmena. Skulptūra buvo jaukiai įkurdinta Šilainių mikrorajone tarp dviejų gimnazijų. Deja, dėl įvairiausių priežasčių iš bronzos lieta skulptūra nyko, buvo aprašinėta įvairiausiais žodžiais. Dėl saugumo skulptūra buvo nudažyta juodais dažais Pjedestalas stipriai aptrupėjo. Apskritai buvusi mikrorajono puošmena tapo apgailėtinu objektu, tik vaikų mielai vadinama drambliuku, nes labai smagu leisti laiką užlipus ant jo. Ir mikrorajono gyventojai užmiršo gražiąją skulptūrą. Tik niekad jos neužmiršo skulptūros autorė, kuri skaudančia širdimi bandė prašyti pagalbos, kad būtų sutvarkytas meno kūrinys. Deja, veltui. Bet ši istorija baigėsi laimingai! Gimnazistai pastebėjo, nuostabią skulptūrą ir, pasitelkę socialinius partnerius, bendruomenės narius ( gausybė jų!), pradėjo kurti jaukų parkelį. Kelių Gimnazistų sukurtas ir pastatytas inovatyvus suoliukas ( su saulės elementais), pastatytas knygų kioskelis, vabzdžių viešbutis. Kad vieta būtų jaukesnė, pasodinta 40 įvairiausių augalų – pušų, liepų, alyvų, klevų, serbentų, sausmedžių ir kitų įvairių augalų, įrengtas gėlynas, traukiantis drugelius. O svarbiausia – atnaujinta skulptūra! Bendruomenė buriasi ir tęsia savo pradėtus darbus – toliau kuria ,,Versmės“ parkelį, kuris taip reikalingas mums visiems.

Parkelis pritraukia Šilainių rajono gyventojus šiltiems pokalbiams, arbatos puodeliui, knygų skaitymui.

Labai svarbu paminėti, kad ,,Versmės” parkelis auga, čia gimnazistai kuria bendruomenei dviračių stoginę, pirmos pagalbos stotelę ir kitus bendruomenę jungiančius, tvarius, inovatyvius projektus.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubą „Kartu-skanu“ įkūrusi Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia domėtis ne tik bendravimo, bet ir maisto kultūra.
Budrių bendruomenės turgelis
Budrių bendruomenės turgelis
Tvarios aplinkos puoselėjimo iniciatyva - Ignalinos Budrių bendruomenės turgelis!
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS". Aktyvi Šimonių miestelio bendruomenė 2023 m. vasarą iš projektinių lėšų įrengė miestelio centre 123 kv. m. gėlyną
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Vyresnio amžiaus asmenų informavimo apie klimato kaitos padarinius (karštį) kampanija. Kiekvienais metais mokomi kaip pasirūpinti savo sveikata.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016