Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijos bendruomenė – tai bendrystėje kuriantys žmonės

Kauno Jono Basanavičiaus gimnazija
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Kauno Jono Basanavičiaus gimnazija – tai bendrystėje kuriantys žmonės. Mes esame bendruomenė, kurios misija – MOKYTI, ĮKVĖPTI, RŪPINTIS. Gimnazijoje vyksta daug įvairiausių projektų, kurių tikslas – kurti tvarius, tikrai reikalingus, bendruomenės problemas sprendžiančius projektus. Kartu su gimnazistais prieš pradėdami vykdyti metinius projektus ieškome vietų, kurioje srityje mūsų pagalbos. Taip atradome šalia gimnazijos esančią apleistą skulptūrą, apie kurią labai mažai žinojome. Tai skulptūra ,,Versmė”, kurios autorė Virginija Babušytė-Venckūnienė. Savo laiku tai buvo viena įspūdingiausių skulptūrų Lietuvoje, kuri turėjo būti Laisvės alėjos puošmena. Skulptūra buvo jaukiai įkurdinta Šilainių mikrorajone tarp dviejų gimnazijų. Deja, dėl įvairiausių priežasčių iš bronzos lieta skulptūra nyko, buvo aprašinėta įvairiausiais žodžiais. Dėl saugumo skulptūra buvo nudažyta juodais dažais Pjedestalas stipriai aptrupėjo. Apskritai buvusi mikrorajono puošmena tapo apgailėtinu objektu, tik vaikų mielai vadinama drambliuku, nes labai smagu leisti laiką užlipus ant jo. Ir mikrorajono gyventojai užmiršo gražiąją skulptūrą. Tik niekad jos neužmiršo skulptūros autorė, kuri skaudančia širdimi bandė prašyti pagalbos, kad būtų sutvarkytas meno kūrinys. Deja, veltui. Bet ši istorija baigėsi laimingai! Gimnazistai pastebėjo, nuostabią skulptūrą ir, pasitelkę socialinius partnerius, bendruomenės narius ( gausybė jų!), pradėjo kurti jaukų parkelį. Kelių Gimnazistų sukurtas ir pastatytas inovatyvus suoliukas ( su saulės elementais), pastatytas knygų kioskelis, vabzdžių viešbutis. Kad vieta būtų jaukesnė, pasodinta 40 įvairiausių augalų – pušų, liepų, alyvų, klevų, serbentų, sausmedžių ir kitų įvairių augalų, įrengtas gėlynas, traukiantis drugelius. O svarbiausia – atnaujinta skulptūra! Bendruomenė buriasi ir tęsia savo pradėtus darbus – toliau kuria ,,Versmės“ parkelį, kuris taip reikalingas mums visiems.

Parkelis pritraukia Šilainių rajono gyventojus šiltiems pokalbiams, arbatos puodeliui, knygų skaitymui.

Labai svarbu paminėti, kad ,,Versmės” parkelis auga, čia gimnazistai kuria bendruomenei dviračių stoginę, pirmos pagalbos stotelę ir kitus bendruomenę jungiančius, tvarius, inovatyvius projektus.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Saloje kiekvienais metais lankosi daug žvejų mėgėjų ir poilsiautojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Iš po apsilankymo paliekama šimtai kg., šiukšlių.
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Baltijos jūra - viena užterščiausių pasaulyje. Šio aplinkosauginio žygio metu, per 8 šalis nešime žinutę: suvieniję jėgas, galime ją išsaugoti!
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė sutvarkė bei apsodino kelis sklypus kaimo teritorijoje. Sodinome krokus pievoje, sutvarkėme apleistą sklypą.
Pociūnėlių miestelio bendruomenė
Pociūnėlių miestelio bendruomenė
Pociūnėlių iniciatyva vienijanti gyventojus sveikai maitintis, gyventi ekologiškai.
Miežaičių kaimo bendruomenės tvenkinio pritaikymas poilsiui – poilsio zonos įrengimas
Miežaičių kaimo bendruomenės tvenkinio pritaikymas poilsiui – poilsio zonos įrengimas
Bendruomenė palaiko gerus santykius su Radviliškio rajono savivaldybe, Radviliškio seniūnija, rengia ir įgyvendina projektus.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016