Jakų lauko darželis KORIUKAS

Jakų bendruomenės centras
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Meilė gamtai visam gyvenimui įskiepijama vaikystėje, kai kasdien esi gamtoje ir imi suprasti jos kalbą. Ką šnabžda vėjas medžiuose, apie ką sapnuoja dar žiemos miegeliu snaudžiančios bitės, ką čiulba paukšteliai, ir ošia eglės.🌲🌲🌲

Pasauliui reikia gamtos mylėtojų ir ypač ateityje, nes žmonijos laukia daug iššūkių, susijusių su klimato kaita. Ne tik todėl, kad išsaugotume gamtą, bet kad išliktume patys.🌍☀️

Smagu, kad tai suprantančių žmonių smarkiai daugėja. Ačiū tėveliams!🙏 Ir be galo gera pamatyti konkrečiai nuveiktus darbus. Stebuklingą kupolinį vaikų darželį „Koriukas“ , panašų į bičių korį, pasistatė Jakų bendruomenės žmonės (vadovas Kęstutis Dvarionas).

Darželis Jakuose, Bajorų gatvėje (Klaipėdos r.) neturi analogų Lietuvoje. Tai ir vienas pirmųjų bendruomeninių darželių Lietuvoje, tai ir lauko darželis, ir net darželis su savotišku ūkininkavimo pradžiamoksliu. „Koriuko“ pipirai kasdien vaikšto, žaidžia, po didžiulį parką su tvenkinuku, turi savo avilių, lauko virtuvę, ruošiasi statyti šiltnamį ir auginti daržoves. Jiems niekas nedraudžia, netgi skatina braidyti po balas, kepti kleckus iš purvo, rinkti ir tempti namo kankorėžius, giles, net grybus, kurių randa parke.

Kartu su tėveliais išsiverda ir sriubos ant laužo, patys pasiruošia produktus, skuta bulves, morkas. Mažieji gamtininkai kasdien skanauja šviežaus medaus, šviežiai spaustų sulčių. Jie mokosi, žaidžia, džiaugiasi savo augintiniais darželyje: dviem didžiulėm sraigėm ir vėžlių porele.Tai tikras svajonių darželis, kuriame vaikai yra laimingi!

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubą „Kartu-skanu“ įkūrusi Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia domėtis ne tik bendravimo, bet ir maisto kultūra.
Budrių bendruomenės turgelis
Budrių bendruomenės turgelis
Tvarios aplinkos puoselėjimo iniciatyva - Ignalinos Budrių bendruomenės turgelis!
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS". Aktyvi Šimonių miestelio bendruomenė 2023 m. vasarą iš projektinių lėšų įrengė miestelio centre 123 kv. m. gėlyną
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Vyresnio amžiaus asmenų informavimo apie klimato kaitos padarinius (karštį) kampanija. Kiekvienais metais mokomi kaip pasirūpinti savo sveikata.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016