Jakų lauko darželis KORIUKAS

Jakų bendruomenės centras
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Meilė gamtai visam gyvenimui įskiepijama vaikystėje, kai kasdien esi gamtoje ir imi suprasti jos kalbą. Ką šnabžda vėjas medžiuose, apie ką sapnuoja dar žiemos miegeliu snaudžiančios bitės, ką čiulba paukšteliai, ir ošia eglės.🌲🌲🌲

Pasauliui reikia gamtos mylėtojų ir ypač ateityje, nes žmonijos laukia daug iššūkių, susijusių su klimato kaita. Ne tik todėl, kad išsaugotume gamtą, bet kad išliktume patys.🌍☀️

Smagu, kad tai suprantančių žmonių smarkiai daugėja. Ačiū tėveliams!🙏 Ir be galo gera pamatyti konkrečiai nuveiktus darbus. Stebuklingą kupolinį vaikų darželį „Koriukas“ , panašų į bičių korį, pasistatė Jakų bendruomenės žmonės (vadovas Kęstutis Dvarionas).

Darželis Jakuose, Bajorų gatvėje (Klaipėdos r.) neturi analogų Lietuvoje. Tai ir vienas pirmųjų bendruomeninių darželių Lietuvoje, tai ir lauko darželis, ir net darželis su savotišku ūkininkavimo pradžiamoksliu. „Koriuko“ pipirai kasdien vaikšto, žaidžia, po didžiulį parką su tvenkinuku, turi savo avilių, lauko virtuvę, ruošiasi statyti šiltnamį ir auginti daržoves. Jiems niekas nedraudžia, netgi skatina braidyti po balas, kepti kleckus iš purvo, rinkti ir tempti namo kankorėžius, giles, net grybus, kurių randa parke.

Kartu su tėveliais išsiverda ir sriubos ant laužo, patys pasiruošia produktus, skuta bulves, morkas. Mažieji gamtininkai kasdien skanauja šviežaus medaus, šviežiai spaustų sulčių. Jie mokosi, žaidžia, džiaugiasi savo augintiniais darželyje: dviem didžiulėm sraigėm ir vėžlių porele.Tai tikras svajonių darželis, kuriame vaikai yra laimingi!

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
Šiaulių VšĮ ,,Mūsų kiemelio" Gudručių gr. 4-5 metų vaikai DARO Šiaulių Dainų parke.
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnai - jaukus, žalumos apsuptyje, karjero krištoliniame vandenyje išsiprausęs, kvepiantis namime duona, šauniausių žmonių tvarkomas miestelis.
„Žolynėlių kuždėjimai"
„Žolynėlių kuždėjimai"
Kauno lopšelio-darželio „Liepaitė" bendruomenė parengė projektą „Žolynėlių kuždėjimai", kurio metu stengiamasi susipažinti su augmenijos pasauliu
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Saloje kiekvienais metais lankosi daug žvejų mėgėjų ir poilsiautojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Iš po apsilankymo paliekama šimtai kg., šiukšlių.
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Baltijos jūra - viena užterščiausių pasaulyje. Šio aplinkosauginio žygio metu, per 8 šalis nešime žinutę: suvieniję jėgas, galime ją išsaugoti!
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016