ĮTRAUKUSIS VAIKŲ DIENOS CENTRO MODELIS
Lietuvoje vaikų su negalia yra apie 15 tūkst. Tyrimai rodo, kad stokojama paslaugų ir pagalbos prieinamumo vaikams su negalia ir juos auginantiems (globojantiems) tėvams. Retas vaikų dienos centras yra pasirengęs priimti kompleksinę, fizinę ar proto negalią turintį vaiką. Tam reikia ne tik pasirengimo, bet ir papildomų finansinių ir žmogiškųjų išteklių. Deja, bet teisės aktai vis dar atskiria dienos centrus, kurie teikia paslaugas vaikams su negalia. Dažnai vaikams su sunkia negalia skiriamos dienos socialinės globos paslaugos, o jos dažniausiai yra teikiamos įstaigose skirtose tik negalią turintiems asmenims. Todėl natūraliai kyla klausimas: o koks užimtumas vaikams su sunkia negalia?
Taip ir gimė ĮTRAUKAUS VAIKŲ DIENOS CENTRO idėja, pradėta įgyvendinti Druskininkų savivaldybėje. Žinoma, svarbu buvo atrasti patalpas ir čia mums gelbėjo savivaldybės atstovai. Gavome patalpas Druskininkų „Saulės“ pagrindinėje mokykloje ir taip tapome bendruomenės dalimi. Mokykla – puiki erdvė kurti įtrauktį, tarp bendraamžių.
Žinoma, kad svarbiausias vaidmuo tenka žmonėms, kurie dirba vaikų dienos centre. Tai jie kuria santykį su vaiku ir prisideda prie asmenybės vystymosi proceso. Vaikų dienos centre dirba užimtumo specialistės – Monika, Ieva, Edita, kineziterapeutas Svajūnas, savanoriai ir kiti savo veiklomis vaikus džiuginantys geros valios žmonės. Organizuodami užsiėmimus siekiame atliepti kiekvieno vaiko individualius poreikius.
Vaikų dienos centrų veiklas pradėjome įgyvendinti nuo 2020 m., esame jauni savo veiklomis ir atviri tobulėjimui. Gaudami tėvų, vaikų atgalinį ryšį ir didėjantis paslaugų poreikis rodo, kad judame teisinga kryptimi. Tikime, kad esame pagalba ne tik vaikui, bet ir visai šeimai. Taigi esame rezultatas, kaip bendradarbiaujant su vietos savivaldybe ir bendruomene galime sukurti įtraukią aplinką, kuri džiugins ne tik paslaugų gavėjus, bet ir šalia esančius bendruomenės narius.