ĮTRAUKUSIS VAIKŲ DIENOS CENTRO MODELIS

Laura Gardziulevičienė - Asociacija „Padėkime vaikams"
Konkurso balsavimas prasidės 2024 m. rugsėjo mėnesį. Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas iki rugsėjo 1 d. Registruotas iniciatyvas taip pat įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Lietuvoje vaikų su negalia yra apie 15 tūkst. Tyrimai rodo, kad stokojama paslaugų ir pagalbos prieinamumo vaikams su negalia ir juos auginantiems (globojantiems) tėvams. Retas vaikų dienos centras yra pasirengęs priimti kompleksinę, fizinę ar proto negalią turintį vaiką. Tam reikia ne tik pasirengimo, bet ir papildomų finansinių ir žmogiškųjų išteklių. Deja, bet teisės aktai vis dar atskiria dienos centrus, kurie teikia paslaugas vaikams su negalia. Dažnai vaikams su sunkia negalia skiriamos dienos socialinės globos paslaugos, o jos dažniausiai yra teikiamos įstaigose skirtose tik negalią turintiems asmenims. Todėl natūraliai kyla klausimas: o koks užimtumas vaikams su sunkia negalia?

Taip ir gimė ĮTRAUKAUS VAIKŲ DIENOS CENTRO idėja, pradėta įgyvendinti Druskininkų savivaldybėje. Žinoma, svarbu buvo atrasti patalpas ir čia mums gelbėjo savivaldybės atstovai. Gavome patalpas Druskininkų „Saulės“ pagrindinėje mokykloje ir taip tapome bendruomenės dalimi. Mokykla – puiki erdvė kurti įtrauktį, tarp bendraamžių.

Žinoma, kad svarbiausias vaidmuo tenka žmonėms, kurie dirba vaikų dienos centre. Tai jie kuria santykį su vaiku ir prisideda prie asmenybės vystymosi proceso. Vaikų dienos centre dirba užimtumo specialistės – Monika, Ieva, Edita, kineziterapeutas Svajūnas,  savanoriai ir kiti savo veiklomis vaikus džiuginantys geros valios žmonės. Organizuodami užsiėmimus siekiame atliepti kiekvieno vaiko individualius poreikius.

Vaikų dienos centrų veiklas pradėjome įgyvendinti nuo 2020 m., esame jauni savo veiklomis ir atviri tobulėjimui. Gaudami tėvų, vaikų atgalinį ryšį ir didėjantis paslaugų poreikis rodo, kad judame teisinga kryptimi. Tikime, kad esame pagalba ne tik vaikui, bet ir visai šeimai. Taigi esame rezultatas, kaip bendradarbiaujant su vietos savivaldybe ir bendruomene galime sukurti įtraukią aplinką, kuri džiugins ne tik paslaugų gavėjus, bet ir šalia esančius bendruomenės narius.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Dalyvumo nustatymo ir dėl to kylančių ginčų klausimų sprendimas
Dalyvumo nustatymo ir dėl to kylančių ginčų klausimų sprendimas
Nuo 2024-01-01 pasikeitė negalios nustatymo tvarka bei ginčų dėl dalyvumo nustatymo sprendimas. Siekiant keistis informacija įkurta Facebook grupė.
Emocinės paramos programa „Drauge“
Emocinės paramos programa „Drauge“
Programa „Drauge“ padeda mamoms ir tėčiams, kurie išgyvena sudėtingą gyvenimo etapą bei jaučiasi vieniši.
Alvito kaimo bendruomenė
Alvito kaimo bendruomenė
Per dauagiau nei 20 gyvavimo metų Alvito kaimo bendruomenė įgyvendino daugybę įvairių projektų, kurie gražina mūsų miestelį ir suburia gyventojus.
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Trijų alytiškių iniciatyvos globojamiems vaikams ir gimtajam miestui vienija aplinkai jautrius juridinius ir fizinius asmenis.
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai" įsteigta 2006, tai visuomeninė organizacija, įkūrusi VDC, sveikatingumo centrą, teikia socialines paslaugas.
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Pasitelkiant tarptautiniu mastu žinomą Nematomos negalios saulėgrąžos ženklą siekiame, kad nematomą negalią turintys asmenys būtų matomi.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016