Gera būti

Miglė Lapinienė
Konkurso balsavimas prasidės 2024 m. rugsėjo mėnesį. Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas iki rugsėjo 1 d. Registruotas iniciatyvas taip pat įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Projekto „Gera būti“ tikslas – pasitelkiant savanorystę per sociokultūrines veiklas didinti miesto bendruomenės narių socialinę integraciją, prisidėti prie Utenos miesto vietos plėtros strategijoje numatytų veiklų įgyvendinimo, siekiant Utenos miesto bendruomenės atskirties mažinimo.

Projekto metu įvyko: virš 100 renginių (buvo suplanuota 87), 16 šeimų savaitgalių, 12 vakaronių, 10 sociokultūrinių renginių (edukacinės išvykos, kinas, spektakliai), 5 savanoriški susitikimai su dalyviais, tikslinės grupės dalyvių konsultacija, 8 žygiai skirtingais metų laikais, 2 dieninės vaikų stovyklos po 5 dienas, 16 dirbtuvių, 23 bendradarbiavimo ir lyderystės ugdymo renginiai. Projekte sudalyvavo 360 tikslinės grupės dalyvių (planuota – 200).

Didelį projekto populiarumą ir sėkmę nulėmė ne tik gausus veiklų sąrašas, tačiau ir jame dirbantys žmonės. Tai projekto koordinatoriai Miglė Lapinienė ir Tomas Karklinis bei didžiulis būrys bendruomenės narių savanorių – 30 asmenų (planuota pritraukti 20). Tai įvairių sričių atstovai, Utenos miesto gyventojai. Jų gretose odininkė ir žirgininkas, menininkai ir verslininkai, fotografai ir dalyvių tėveliai.

„Per du projekto įgyvendinimo metus supratau koks svarbus žmonių santykis – mintimis dalina Miglė Lapinienė, – kaip gera jausti palaikymą veikloje, koks reikšmingas yra teigiamas pavyzdys ir kaip svarbu turėti artimą žmogų, kuris tiki tavimi, kuris apkabina ar ištaria padrąsinantį žodį. Mūsų projekto įgyvendinimo komanda ir savanoriai, projekto dalyviams tapome artimais, šalia esančiais žmonėmis į kuriuos galima atsiremti, kurie leidžia patikėti, kad gyvenime verta pamatyti ir pasiekti kažko daugiau jei tik pats nori ir darai.“

Projekto koordinatorius Tomas Karklinis: „Akivaizdžiai matėsi, kaip šeimos laisvėja, atsiranda džiaugsmo. Vaikai ir tėveliai, dalyvaudami tose pačiose veiklose, atrado naujus tarpusavio ryšius, ypatingai pasijautė bendras vaikų sąmoningumo pokytis.“

Savanorių šeima Andrius ir Jurga: „Mūsų šeima tą tikrąją savanorystę surado projekte „Gera būti“. Bendravimas su įvairaus amžiaus vaikais transformavo bendrus santykius į aukštesnį lygį. Pamatėme ir pajautėme kaip keičiasi vaikai ir jų šeimos nariai, tuo pačiu keitėmės ir mes patys. Labai svarbu buvo su vaikais pasišnekėti, paklausti kaip jiems sekasi, jautėsi juose šilto ir išklausančio bendravimo stoka. Savanorystę pavadinčiau ir pačių savanorių komandiniu darbu, susikalbėjimu, situacijos suvaldymu ir tiesiog patarnavimu vienas kitam. Su šiuo projektu mes išaugom ir susiradom naujų draugų. Ačiū už naujas patirtis!“

Dalyvio mama: „Kai baigėsi projektas buvo liūdna ir kaupėsi ašaros ir tik dabar nesigraudindami galime dalintis įspūdžiais. Sunku nupasakoti žodžiais ką mums davė projektas „Gera būti“: draugystė, bendrystė, šiluma, pažintys, smagios pažintinės kelionės, ekskursijos, ištvermės žygiai pėsčiomis ir dviračiais, dirbtuvėlės, naudingi susitikimai su įžymiais žmonėmis, kinas ir spektakliai, šeimų savaitgaliai. Tolerancija, priėmimas, pastebėjimas, padrąsinimas, tikėjimas, savarankiškumo ugdymas, atsidavimas šiam projektui, visa tai ką gavome iš Miglės, Tomo ir visų savanorių. Vaikai ir mes, jų tėvai, pamilome juos visus.“

Projekto dalyvė (13 metų): „Projektas man davė naujų draugų, daug nuotykių, daug linksmų dalykų. Dviračių žygiai, darbeliai, šventės. Viskas patiko. Projektui pasibaigus buvo liūdna, pasiilgau draugų, veiklų, projekto vadovų Miglės su Tomu ir kitų savanorių.“
Nors projektas pasibaigė, per du metus užsimezgęs projekto vykdytojų ir savanorių ryšys su dalyviais tęsiasi toliau. Ne rečiau kaip kartą per mėnesį vyksta pastovūs „Gera būti“ bendruomenės sutikimai. Džiaugiamės, kad vaikams suteiktas šansas pajusti ir pamatyti kažką daugiau gyvenime, kad visi dalyviai priimti be išankstinio nusistatymo, atvira širdimi. Atitrūkę nuo kasdieninių darbų ir rūpesčių tėveliai džiaugėsi, kad laiką praleido turiningai, skyrė buvimui su vaikais.

Šiuo metu pradėtas įgyvendinti tęstinis projektas „Gera būti čia“.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Dalyvumo nustatymo ir dėl to kylančių ginčų klausimų sprendimas
Dalyvumo nustatymo ir dėl to kylančių ginčų klausimų sprendimas
Nuo 2024-01-01 pasikeitė negalios nustatymo tvarka bei ginčų dėl dalyvumo nustatymo sprendimas. Siekiant keistis informacija įkurta Facebook grupė.
Emocinės paramos programa „Drauge“
Emocinės paramos programa „Drauge“
Programa „Drauge“ padeda mamoms ir tėčiams, kurie išgyvena sudėtingą gyvenimo etapą bei jaučiasi vieniši.
Alvito kaimo bendruomenė
Alvito kaimo bendruomenė
Per dauagiau nei 20 gyvavimo metų Alvito kaimo bendruomenė įgyvendino daugybę įvairių projektų, kurie gražina mūsų miestelį ir suburia gyventojus.
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Trijų alytiškių iniciatyvos globojamiems vaikams ir gimtajam miestui vienija aplinkai jautrius juridinius ir fizinius asmenis.
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai" įsteigta 2006, tai visuomeninė organizacija, įkūrusi VDC, sveikatingumo centrą, teikia socialines paslaugas.
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Pasitelkiant tarptautiniu mastu žinomą Nematomos negalios saulėgrąžos ženklą siekiame, kad nematomą negalią turintys asmenys būtų matomi.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016