Garliavos apylinkių „Sąnašos“ bendruomenė

Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Bendruomenės nariai aktyviai dalyvauja seniūnijos kultūriniame gyvenime bei patys organizuoja tradicines šventes – Užgavėnių šventę „Žiemai išvaryti“, Jonines, kuriose linksmai praleido vakarą apie 500 žmonių.

Šiais metais su partneriais (Juragių bendruomenės centru), įgyvendintas projektas: „Steampunk sugrįžta“. Tai Kaunas ir Kauno rajonas Europos kultūros sostinė 2022 tęstinumas. Kauno tvirtovės III forte organizuotas kūrybinis renginys – pleneras pritraukė 700 ekstravagantišku stiliumi pasipuošusių žmonių.

Garliavos apylinkių seniūnijoje gyvena beveik 10000 gyventojų, kurioje aktyviai veikia dvi kaimo bendruomenės. Bendruomenių pagrindiniai veiklos prioritetai – skatinti kaimo gyventojų aktyvumą, kultūrinį brandumą; siekti į bendruomenės vykdomas kultūrines, socialines veiklas pritraukti kuo daugiau įvairaus amžiaus, socialinių grupių, skirtingų profesijų bei pomėgių žmonių. Džiaugiamės, jog šiandieniniame kaime vis gausėja jaunų šeimų, kuriasi naujakuriai, tačiau, kaimuose gyvena nemažai senjorų, bedarbių, mažas pajamas gaunančių taip pat socialiai remtinų šeimų. Tokios šeimos neturi finansinės galimybės kokybiškesnėms kultūrinėms, pažintinėms pramogoms, prasmingesniam laisvalaikiui, jaučia socialinę atskirtį, gyvena uždarai. Sunkiai į bendruomeninę veiklą įsitraukia ir naujakuriai. Nepažįstama aplinka, nepažįstami gyventojai, neleidžia pilnai įsijungti į vietos kultūrinę bendruomeninę veiklą. Senjorai taip pat gyvena uždarai, jiems prieinamų pramogų, kuriose galėtų pabendrauti ar aktyviau leisti laiką – mažai. Bendruomenių centrai ir jų vykdomos veiklos jiems yra vienintelė prieinama kokybiškesnio laisvalaikio ir kultūrinės – informacinės integracijos, savišvietos vieta. Vis daugiau į bendruomenės gyvenimą įsitraukia socialinę atskirtį patiriantys asmenys, naujakuriai, kurie savanoriauja bendruomenės renginiuose, dalyvauja priimant sprendimus dėl socialinių ir viešųjų poreikių tenkinimo, siūlo naujas idėjas. Siekiant ir toliau vykdyti veiklas, skirtas bendruomenės narių (gyventojų) bendruomeniškumui, sutelktumui bei socialinei atskirčiai mažinti, rengiame projektą „STIPRI, DRAUGIŠKA IR VIENINGA BENDRUOMENĖ“.

Bendradarbiaujant su partneriu Juragių bendruomenės centru, turiningomis pažintinėmis, kultūrinėmis, kūrybiškumą ugdančiomis veiklomis, toliau plečiame gyventojų akiratį, stiprinsime aktyvumą, sutelktumą, savanorystę ir savarankiškumą, aktyvinsime tarpusavio pasitikėjimą, skatinsime dalyvauti įvairiose bendruomenės veiklose; mažinsime socialinę atskirtį, į veiklas įtraukiame įvairaus amžiaus, socialinių grupių, skirtingų profesijų bei pomėgių Garliavos apylinkių seniūnijos gyventojus.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Akmenės bendruomenė stiprina savo identitetą vykdydama kultūrines iniciatyvas ir augindama tradicijas ir bendruomeniškumą.
Vilnelės Pankai
Vilnelės Pankai
Esame neformali, atvira, sveiko gyvenimo būdo bendruomenė, propaguojanti maudynes šaltame vandenyje.
Mastaičių krašto bendruomenė
Mastaičių krašto bendruomenė
Mūsų iniciatyva - vieninga, stipri, sutelkta, pasitikinti, veikli, puoselėjanti tradicijas bei skleidžianti bendrystės idėjas bendruomenė.
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016