Gamtos tvarumo iniciatyvos Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Gamtos tausojimas – ne tik pasaulio, bet ir čia sukurtų unikalių vertybių, mokslo pažangos bei visos egzistencijos išlikimo garantas. Bibliotekos gali vaidinti reikšmingą vaidmenį bendruomenės narių saviugdos šia linkme formavimosi procese. Pagėgių biblioteka, nešdama garbingą Vydūno vardo vėliavą, savo veikloje ypatingai siekia integruoti tvarios gyvensenos propagavimą skatinančias iniciatyvas, skatinti gamtos, žmogaus, meno vienovę, aktualinti sveikos gyvensenos svarbą. O kas gali būti geriau ir aktualiau, jeigu ne tradicinių bibliotekos funkcijų išplėtimas naujomis, „augančiomis, žaliuojančiomis ir žydinčiomis“ idėjomis?! Viena tokių, jau spėjusių „prigyti“ ir nemažo populiarumo sulaukti naujovių Pagėgiuose – bibliotekoje įkurta Žalioji bibliotekėlė. Apsilankantieji čia yra pasitinkami šūkiu – „Turi augalą? Pasidalink augalu! – Reikia augalo? Pasiimk augalą!“. Ši iniciatyva lankytojus stebina dar ir tuo, jog čia sudera du iš pažiūros nesuderinami komponentai – poezija ir augalininkystė: šios bibliotekėlės vitrinų iliustracijomis tapo Pagėgių krašto kūrėjų posmai gamtos tematika. Tad čia apsilankantieji gali ne tik savo sielą literatūros kūriniais atgaivinti, bet ir palikti savo augalėlį ar sėklų kitam augalininkystės gerbėjui ar pasiimti į namus norimą žalialapį. Taipogi čia galima pasimėgauti natūralia aromaterapija. Bibliotekos bendruomenė dėkoja šią idėją reikalingomis priemonėmis remiančiai Švedijos humanitarinei organizacijai „Pagalba Lietuvai – Tikėjimas, Viltis, Meilė“ ir jos atstovams Tadui Girčiui bei Kerstin Lindqvist.
Biblioteka savo kultūrinio darbo paletę nuolat pildo visuomenės atsakingą požiūrį į vartojimą skatinančiomis veiklomis. Tvaraus jaunosios kartos ugdymo tikslu, vaikų kūrybinėms edukacijoms dažnai pasitelkiamos antrinės žaliavos. Kuriamos aplikacijos, dekoracijos, vyksta legendų iliustravimas smėliu ir gamtos gėrybėmis. Organizuojami Pasaulinės Žemės dienos bei Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimai, neretai – pasikviečiant kinologus su jų keturkojais. Kasmet skelbiamas visas Pagėgių krašto ugdymo įstaigas bei jų auklėtinius telkiantis tradicinis piešinių konkursas vaikams „Akimirka su augintiniu“ ir iškilmingai apdovanojami jo nugalėtojai.
Gražia tradicija tapo bibliotekoje kasmet organizuojamos kraštiečių kūrybos darbų iš gamtos gėrybių ir antrinių žaliavų parodos, kuriose marguoja spalvingi rankų darbo dirbiniai, pagaminti pasitelkiant įvairias technikas ir medžiagas.
Artimiausiu metu bibliotekos skaitytojų laukia dar viena literatūros ir meno sinteze stebinanti staigmena – jau rengiama Pagėgių krašto literatų sambūrio rinktinė su kavos prieskoniu: šioje knygoje skleisis krašto kūrėjų posmai apie kavą, iliustruoti jaunųjų krašto dailininkų, dailės pedagogų bei poetų paveikslais, nutapytais įvairių atspalvių natūralia kava.
Bibliotekininkai džiaugiasi, jog visuomenė noriai jungiasi į bibliotekos organizuojamas tvarumą skatinančias veiklas bei dalinasi idėjomis geresniam ir žalesniam rytojui sukurti.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
Šiaulių VšĮ ,,Mūsų kiemelio" Gudručių gr. 4-5 metų vaikai DARO Šiaulių Dainų parke.
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnai - jaukus, žalumos apsuptyje, karjero krištoliniame vandenyje išsiprausęs, kvepiantis namime duona, šauniausių žmonių tvarkomas miestelis.
„Žolynėlių kuždėjimai"
„Žolynėlių kuždėjimai"
Kauno lopšelio-darželio „Liepaitė" bendruomenė parengė projektą „Žolynėlių kuždėjimai", kurio metu stengiamasi susipažinti su augmenijos pasauliu
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Saloje kiekvienais metais lankosi daug žvejų mėgėjų ir poilsiautojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Iš po apsilankymo paliekama šimtai kg., šiukšlių.
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Baltijos jūra - viena užterščiausių pasaulyje. Šio aplinkosauginio žygio metu, per 8 šalis nešime žinutę: suvieniję jėgas, galime ją išsaugoti!
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016