Gamtos tvarumo iniciatyvos Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Gamtos tausojimas – ne tik pasaulio, bet ir čia sukurtų unikalių vertybių, mokslo pažangos bei visos egzistencijos išlikimo garantas. Bibliotekos gali vaidinti reikšmingą vaidmenį bendruomenės narių saviugdos šia linkme formavimosi procese. Pagėgių biblioteka, nešdama garbingą Vydūno vardo vėliavą, savo veikloje ypatingai siekia integruoti tvarios gyvensenos propagavimą skatinančias iniciatyvas, skatinti gamtos, žmogaus, meno vienovę, aktualinti sveikos gyvensenos svarbą. O kas gali būti geriau ir aktualiau, jeigu ne tradicinių bibliotekos funkcijų išplėtimas naujomis, „augančiomis, žaliuojančiomis ir žydinčiomis“ idėjomis?! Viena tokių, jau spėjusių „prigyti“ ir nemažo populiarumo sulaukti naujovių Pagėgiuose – bibliotekoje įkurta Žalioji bibliotekėlė. Apsilankantieji čia yra pasitinkami šūkiu – „Turi augalą? Pasidalink augalu! – Reikia augalo? Pasiimk augalą!“. Ši iniciatyva lankytojus stebina dar ir tuo, jog čia sudera du iš pažiūros nesuderinami komponentai – poezija ir augalininkystė: šios bibliotekėlės vitrinų iliustracijomis tapo Pagėgių krašto kūrėjų posmai gamtos tematika. Tad čia apsilankantieji gali ne tik savo sielą literatūros kūriniais atgaivinti, bet ir palikti savo augalėlį ar sėklų kitam augalininkystės gerbėjui ar pasiimti į namus norimą žalialapį. Taipogi čia galima pasimėgauti natūralia aromaterapija. Bibliotekos bendruomenė dėkoja šią idėją reikalingomis priemonėmis remiančiai Švedijos humanitarinei organizacijai „Pagalba Lietuvai – Tikėjimas, Viltis, Meilė“ ir jos atstovams Tadui Girčiui bei Kerstin Lindqvist.
Biblioteka savo kultūrinio darbo paletę nuolat pildo visuomenės atsakingą požiūrį į vartojimą skatinančiomis veiklomis. Tvaraus jaunosios kartos ugdymo tikslu, vaikų kūrybinėms edukacijoms dažnai pasitelkiamos antrinės žaliavos. Kuriamos aplikacijos, dekoracijos, vyksta legendų iliustravimas smėliu ir gamtos gėrybėmis. Organizuojami Pasaulinės Žemės dienos bei Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimai, neretai – pasikviečiant kinologus su jų keturkojais. Kasmet skelbiamas visas Pagėgių krašto ugdymo įstaigas bei jų auklėtinius telkiantis tradicinis piešinių konkursas vaikams „Akimirka su augintiniu“ ir iškilmingai apdovanojami jo nugalėtojai.
Gražia tradicija tapo bibliotekoje kasmet organizuojamos kraštiečių kūrybos darbų iš gamtos gėrybių ir antrinių žaliavų parodos, kuriose marguoja spalvingi rankų darbo dirbiniai, pagaminti pasitelkiant įvairias technikas ir medžiagas.
Artimiausiu metu bibliotekos skaitytojų laukia dar viena literatūros ir meno sinteze stebinanti staigmena – jau rengiama Pagėgių krašto literatų sambūrio rinktinė su kavos prieskoniu: šioje knygoje skleisis krašto kūrėjų posmai apie kavą, iliustruoti jaunųjų krašto dailininkų, dailės pedagogų bei poetų paveikslais, nutapytais įvairių atspalvių natūralia kava.
Bibliotekininkai džiaugiasi, jog visuomenė noriai jungiasi į bibliotekos organizuojamas tvarumą skatinančias veiklas bei dalinasi idėjomis geresniam ir žalesniam rytojui sukurti.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubą „Kartu-skanu“ įkūrusi Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia domėtis ne tik bendravimo, bet ir maisto kultūra.
Budrių bendruomenės turgelis
Budrių bendruomenės turgelis
Tvarios aplinkos puoselėjimo iniciatyva - Ignalinos Budrių bendruomenės turgelis!
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS". Aktyvi Šimonių miestelio bendruomenė 2023 m. vasarą iš projektinių lėšų įrengė miestelio centre 123 kv. m. gėlyną
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Vyresnio amžiaus asmenų informavimo apie klimato kaitos padarinius (karštį) kampanija. Kiekvienais metais mokomi kaip pasirūpinti savo sveikata.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016