Gamta – visų namai

Pikelių bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Pikelių bendruomenė (Mažeikių r.) prisideda prie Žalios Lietuvos kūrimo nuolat, ieškodama naujų iniciatyvų, vykdydama tęstinius projektus.

Per paskutinius metus aukštuose medžiuose įkelta virš 70 inkilų paukščiams ir šikšnosparniams bei abipus takelio, kur išsidėstę medžiai formuojamas „Paukščių takas“. Bundantis pavasaris, vis kviečia kelti inkilus.

Prisidedama prie tvaresnės Lietuvos kūrimo, o itin siekiama išsaugoti kraštovaizdį ateities kartoms. Miestelio centre paruoštas stendas, „Gamta visų namai“. Stendas pastatytas netoli autobusų stotelės prie pagrindinio kelio, kur didesnis žmonių judėjimas. Pateikta informacija, tai kartu ir edukacinė priemonė, kuri kiekvienam primena apie gamtos įvairovę ir jos saugojimą. Stende žygeiviai, keliautojai gali sužinoti bei pažintini gyvūnų, paukščių, augmenijos paplitimą Pikeliuose.

Organizuojamos talkos skatina gamtos pažinimą, jų būna ne viena metų eigoje. Talku metu ne tik tvarkomasi, bet ir sodinamos gėlės bei medeliai. Įrengtos kompostinės prie bendruomenės patalpų, kuriose veiksmingai bus paverstos virtuvės ir sodo atliekos puriu kompostu.

2023 m. suformuotas naujas želdinys prie visuomeninio pastato, kuriame yra įsikūrusios visos Pikelių organizacijos. Sukurtas pastatų ir aplinkos vientisumas, išsaugant kraštovaizdžio savitumą aplinkoje, kurioje praleidžiamas laikas.

Nuo Pikelių įkurta Camino Lituania piligrimų, žygeivių kelio atkarpa, kuriuo galima nueiti iki pat Lenkijos. Šio kelio atkarpos kūrime ne mažą indėlį įnešė Pikelių gyventojai. Tai puikus būdas automobilius iškeisti į keliones pėsčiomis ir taip prisidėti prie žalesnės Lietuvos kūrimo. Žmonės kviečiami daugiau vaikščioti bei rinktis aplinkai draugiškesnį keliavimo būdą. Visi drauge ne tik galime pasirūpinti savo sveikata ir gera savijauta, bet ir kurti žalesnę Lietuvą. Žygiai puiki galimybė vaikams mokytis natūralioje gamtoje nueinat bent vieną etapą. Tai puiki priemonė aplinkai pažinti.

Pikeliškiams svarbus ir antrinių žaliavų panaudojimas, puošiant miestelį naudojamos tvarios medžiagos (kankorėžiai, senos staltiesės ir kita).

Pikelių bendruomenė 2022 metus skyrė Gyvūnų gerovės metams paminėti bei atkreipti dėmesį į aplinkosaugą. Vasaros šventės metu Renavo dvaro sodybos direktorius D. Makavičius papasakojo apie Pikelių seniūnaitijos teritorijoje dominuojančius paukščius, pateikė svarbios gamtosauginės informacijos.

Europos paveldo dienų metu biologas skaitė paskaitą „Pikelių seniūnaitijos biologinė įvairovė ir retosios rūšys“.

Gandrai mėgsta Pikelius, o pikeliškiai myli gandrus. Gandralizdžių Pikeliuose yra apie 30, ir vis naujos gandrų šeimos suka lizdus. Kai atkeliausite į Pikelius vaikščiodami stebėkite gandrus jų buvimo laikotarpiu arba atkreipkite dėmesį į gandralizdžių gausą kitu metų laikotarpiu.

Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie žalesnės aplinkos kūrimo.

Pažindami gamtą, ją tausodami, darniai su ją gyvendami jausimės visi geriau.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
Šiaulių VšĮ ,,Mūsų kiemelio" Gudručių gr. 4-5 metų vaikai DARO Šiaulių Dainų parke.
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnai - jaukus, žalumos apsuptyje, karjero krištoliniame vandenyje išsiprausęs, kvepiantis namime duona, šauniausių žmonių tvarkomas miestelis.
„Žolynėlių kuždėjimai"
„Žolynėlių kuždėjimai"
Kauno lopšelio-darželio „Liepaitė" bendruomenė parengė projektą „Žolynėlių kuždėjimai", kurio metu stengiamasi susipažinti su augmenijos pasauliu
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Saloje kiekvienais metais lankosi daug žvejų mėgėjų ir poilsiautojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Iš po apsilankymo paliekama šimtai kg., šiukšlių.
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Baltijos jūra - viena užterščiausių pasaulyje. Šio aplinkosauginio žygio metu, per 8 šalis nešime žinutę: suvieniję jėgas, galime ją išsaugoti!
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016