Gamta – visų namai

Pikeliu bendruomene
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Pikelių bendruomenė (Mažeikių r.) prisideda prie Žalios Lietuvos kūrimo nuolat, ieškodama naujų iniciatyvų, vykdydama tęstinius projektus.

Per paskutinius metus aukštuose medžiuose įkelta virš 70 inkilų paukščiams ir šikšnosparniams bei abipus takelio, kur išsidėstę medžiai formuojamas „Paukščių takas“. Bundantis pavasaris, vis kviečia kelti inkilus.

Prisidedama prie tvaresnės Lietuvos kūrimo, o itin siekiama išsaugoti kraštovaizdį ateities kartoms. Miestelio centre paruoštas stendas, „Gamta visų namai“. Stendas pastatytas netoli autobusų stotelės prie pagrindinio kelio, kur didesnis žmonių judėjimas. Pateikta informacija, tai kartu ir edukacinė priemonė, kuri kiekvienam primena apie gamtos įvairovę ir jos saugojimą. Stende žygeiviai, keliautojai gali sužinoti bei pažintini gyvūnų, paukščių, augmenijos paplitimą Pikeliuose.

Organizuojamos talkos skatina gamtos pažinimą, jų būna ne viena metų eigoje. Talku metu ne tik tvarkomasi, bet ir sodinamos gėlės bei medeliai. Įrengtos kompostinės prie bendruomenės patalpų, kuriose veiksmingai bus paverstos virtuvės ir sodo atliekos puriu kompostu.

2023 m. suformuotas naujas želdinys prie visuomeninio pastato, kuriame yra įsikūrusios visos Pikelių organizacijos. Sukurtas pastatų ir aplinkos vientisumas, išsaugant kraštovaizdžio savitumą aplinkoje, kurioje praleidžiamas laikas.

Nuo Pikelių įkurta Camino Lituania piligrimų, žygeivių kelio atkarpa, kuriuo galima nueiti iki pat Lenkijos. Šio kelio atkarpos kūrime ne mažą indėlį įnešė Pikelių gyventojai. Tai puikus būdas automobilius iškeisti į keliones pėsčiomis ir taip prisidėti prie žalesnės Lietuvos kūrimo. Žmonės kviečiami daugiau vaikščioti bei rinktis aplinkai draugiškesnį keliavimo būdą. Visi drauge ne tik galime pasirūpinti savo sveikata ir gera savijauta, bet ir kurti žalesnę Lietuvą. Žygiai puiki galimybė vaikams mokytis natūralioje gamtoje nueinat bent vieną etapą. Tai puiki priemonė aplinkai pažinti.

Pikeliškiams svarbus ir antrinių žaliavų panaudojimas, puošiant miestelį naudojamos tvarios medžiagos (kankorėžiai, senos staltiesės ir kita).

Pikelių bendruomenė 2022 metus skyrė Gyvūnų gerovės metams paminėti bei atkreipti dėmesį į aplinkosaugą. Vasaros šventės metu Renavo dvaro sodybos direktorius D. Makavičius papasakojo apie Pikelių seniūnaitijos teritorijoje dominuojančius paukščius, pateikė svarbios gamtosauginės informacijos.

Europos paveldo dienų metu biologas skaitė paskaitą „Pikelių seniūnaitijos biologinė įvairovė ir retosios rūšys“.

Gandrai mėgsta Pikelius, o pikeliškiai myli gandrus. Gandralizdžių Pikeliuose yra apie 30, ir vis naujos gandrų šeimos suka lizdus. Kai atkeliausite į Pikelius vaikščiodami stebėkite gandrus jų buvimo laikotarpiu arba atkreipkite dėmesį į gandralizdžių gausą kitu metų laikotarpiu.

Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie žalesnės aplinkos kūrimo.

Pažindami gamtą, ją tausodami, darniai su ją gyvendami jausimės visi geriau.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubą „Kartu-skanu“ įkūrusi Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia domėtis ne tik bendravimo, bet ir maisto kultūra.
Budrių bendruomenės turgelis
Budrių bendruomenės turgelis
Tvarios aplinkos puoselėjimo iniciatyva - Ignalinos Budrių bendruomenės turgelis!
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS". Aktyvi Šimonių miestelio bendruomenė 2023 m. vasarą iš projektinių lėšų įrengė miestelio centre 123 kv. m. gėlyną
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Vyresnio amžiaus asmenų informavimo apie klimato kaitos padarinius (karštį) kampanija. Kiekvienais metais mokomi kaip pasirūpinti savo sveikata.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016