„Galimybių dirbtuvės“

„Galimybių dirbtuvės", VšĮ
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Vykdome socialinę misiją – padedame sutrikusio intelekto žmonėms atrasti save darbe ir papildomai užsidirbti.

Užmezgame bendradarbiavimo ryšius su gamybinėmis įmonėmis, kurios duoda mūsų žmonėms darbo: rūšiuoti ar pakuoti produktus, klijuoti lipdukus, lankstyti kartonines dėžes. Gaunamos naudos: sugrąžinti darbiniai įgūdžiai, socialinis pripažinimas visuomenėje, papildomas uždarbis, išaugęs pasitikėjimas savo jėgomis.

VŠĮ „Galimybių dirbtuvės“ savo veiklą pradėjo baigiantis pirmajam karantinui – 2020m. gegužės mėnesį, nors pradėti darbus turėjome iškart po Naujųjų. Labai laukėme ir ruošėmės šiam projektui – abu su vyru įsteigėme Viešąją įstaigą su tikslu rūpintis žmonėmis su intelekto negalia. Pasiruošimas vyko nuo pat 2019 metų, kai pačiai teko pasinaudoti neįgaliojo vežimėliu dėl sunkios kelio traumos, rašiau paraišką Neįgaliųjų reikalų departamentui prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, socialinėms dirbtuvėms steigti. Vyras rūpinosi techniniais įrangos klausimais, mane labai palaikė. Manau, kad jeigu ne jo palaikymas, nebūčiau leidusi sau patikėti, kad tai įgyvendinsime. Iš asmeninių lėšų supirkome visus reikalingus baldus, dalį gavome dovanų, taip pat kai ką gavome dovanų kaip šaldytuvą, mikrobangų krosnelę, užuolaidas ir kt. būtinas priemones socialinių dirbtuvių veiklai, žmonėms. 2019m. metų gale, tarp šv. Kalėdų ir Naujųjų metų, organizavomės transportą, už kurį patys apmokėjome, ir vežėme baldus iš Vilniaus į Prienus, dirbtuves, vežėme pasitelkę ir šeimos narius, ir samdydami papildomus žmones.

Ir štai – 2020m. gegužės 25d. startavome! Ir žinote, kokie buvo pirmieji mūsų darbai? Labai teminiai 🙂 kadangi, šalį buvo apgaubęs karantinas, mes kirpome vienkartinius medicininius chalatus medikams!  Dėkojame „Subtilijai“ – kurie, kaip įmonė buvo pionieriai, ir ryžosi sudaryti pirmają bendradarbiavimo sutartį su mumis  Tais metais įmonei sukirpome bene 75 km specialaus audinio, iš kurio buvo pasiūti 8068 vienkartiniai medicininiai chalatai. Šiuo darbu labai didžiuojamės, taip, mūsų žmonės tai padarė!

Niekad neabejojome žmonių su intelekto negalia galimybėmis, ir nematėme ribų planuodami darbus. Glaudžiai bendradarbiaujame su verslu – įmonės noriai jungiasi prie mūsų projekto. Įmonės gali duoti įvairių darbų – klijuoti lipdukus, lankstyti kartonines dėžes, rūšiuoti produkciją ir panašiai. Susitikę su verslu visad paklausiame „Ką mes galėtume Jums atlikti?“, „Kur mes galėtume Jums padėti?“. Tikrai dažnai šis klausimas atveda į gražią draugystę bei abipusiai naudingą bendradarbiavimą.

Taip pat tenka vykti atlikti darbų ir į pačias įmones – Tokias kaip „Hella Lithuania“, Birštono mineraliniai vandenys“ ar „Naujasis Nevėžis“, Turime nupirkę specialias aprangas savo žmonėms (mūsų žmonėms su intelekto negalia), specialius apsaugančius batus, ryškią aprangą, stengiamės, kad mūsų žmonių teikiamos paslaugos įmonei taptų kuo patrauklesnės. Mūsų žmonių motyvacija ir noras dirbti bei įprasminti save dažnai būna lydimas palaikančiais įmonių vadovų žvilgsniais bei šypsenomis. Mes dirbam, mes galim!

Pasibaigus dabartiniam projekto finansavimui veiklas planuojame tęsti ir toliau. Vienas pagrindinių veiklos tikslų startavus buvo per trejus metus išvystyti socialines dirbtuves, teikiant paslaugas įmonėms, iki save gebančio išlaikyti socialinio verslo modelio. Tokiu būdu būtų užtikrintas veiklų tęstinumas, žmonių tobulėjimas nesibaigtų pasibaigus projektinėms lėšoms.

Džiaugiamės, jog esame vis labiau atpažįstami ir gretimose savivaldybėse – antai tą pačią veiklą, socialines dirbtuves, planuojame organizuoti ir Kazlų Rūdos savivaldybėje, aktyviai diskutuojame su savivaldos atstovais dėl bendradarbiavimo, turime tą pačią viziją dėl šių žmonių ateities ir savarankiškumo.

Pabaigai norėčiau pasidalinti mintimis, kokią naudą apskritai suteikia socialinių dirbtuvių veikla: visų pirma, tai žmonių su intelekto negalia savarankiškumo bei finansinių įgūdžių stiprėjimas. Pereiname prie suvokimo, kad kiekvienas finansiškai esame atsakingas pats už save. Čia labai svarbus ir savirealizacijos aspektas, žmogui, turinčiam intelekto negalią, pasigirti, pasisakyti aplinkiniams, kad štai ir jis dirba, ir jis užsidirba, labai sustiprina pačio savęs suvokimą ir savivertę. O tik po to seka ir visuomenės pripažinimas 🙂

 

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
„Čia mūsų namai"
„Čia mūsų namai"
Bendruomenė įkurta 2004 11 11. Pagrindinė veikla - atstovauti ir ginti narių interesus; vienyti narius bendrai veiklai, skatinti pilietinį aktyvumą.
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Esame bendruomenė, vienijanti jaunimą su specialiaisiais poreikiais ir padedanti jiems turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
„Angelų mamos“
„Angelų mamos“
Palaikymo bendruomenė nėštumą patyrusiai ir kūdikio netektį išgyvenančiai mamai.
Trečiojo Amžiaus Akademija
Trečiojo Amžiaus Akademija
VšĮ Trečiojo Amžiaus Akademija organizuoja paskaitas, ekskursijas.
Dusetų bendruomenė
Dusetų bendruomenė
Asociacija Dusetų bendruomenė teikia socialines paslaugas ir organizuoja renginius.
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Rugsėjį pasaulyje minimas vaikų vėžio mėnuo, kurio metu kviečiame atsisakyti stereotipų apie vėžiu sergančius vaikus: ne gailėtis, o palaikyti juos.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016