Edukacijos Brolių medaus bityne

Ignas Jackevičius
Palaikymo balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Konkursinio balsavimo sistemą planuojama atverti šių metų rudens pradžioje. Apie konkursinio balsavimo pradžią būsite informuoti žinute Lietuvos galios platformoje.
Jau palaikė

Didžiuojamės, būdami pirmos kartos bitininkai, kas šiai dienai yra reta. Nuo medaus šeimai iki „Brolių medaus“ šeimos. Bitininkystė tikrai pakeitė mūsų gyvenimus. Iš pradžių tai buvo tikras hobis, bet pažinus bites jų gyvenimas taip įtraukė, kad dabar auginame jau virš 200 bičių šeimų.

Bites ir jų gyvenimą nuolat supa savita magija – toks mažas vabzdys gali nukeliauti galybes kilometrų, sukurti tokius stebuklingus produktus ir puoselėti nuolat atsinaujinančią ir tobulus bendravimo įgūdžius įvaldžiusią šeimą.

Visu tuo mes dalinamės su visais, nuo mažiausio iki didžiausio. Vedame edukacijas, darželiuose, įmonėse, renginiuose. Vasara per medaus mėnesį visi kartu keliauja prie bičių, rodome kaip medus atsiranda ant stalo. Supažindiname kaip yra auginamos bičių motinėlės, kaip jos yra ženklinamos siunčiamos paštu. Šaltuoju laikotarpiu atvykstame patys, pasakojome apie bičių gyvenimą, sukame žvakes, liejame kalėdinius žaisliukus.
Šiemet yra lygiai dešimt metų kaip sugavome pirmą savo gyvenimo spiečių ir kaip mėgstu vadinti šia „ligą“ turbūt užsikrėtėme visam gyvenimui.

Šiais metais esame išrinkti Lietuvos metų ūkio nugalėtojais.
Apdovanoti už nuopelnus Kupiškio kraštui vedant prasmingas edukacines veiklas.

Prisidedame prie tvarumo ir draugiškos aplinkos įmonėse. Susijungėme su Biržų duona, dideliame saulės kolektorių parke, šalia Biržų miškų kepyklos teritorijoje, bitėms draugiškoje aplinkoje apgyvendinome 15 bičių šeimų. Avilius Biržų mokyklos vaikai gražiai avilius išpiešė, tuo pačių turėjo puikia galimybė susipažinti su bičių gyvenimu iš labai arti.

Labai norėčiau, kol dar nesibaigė mūsų medaus mėnuo, kol yra šilti orai, kad atvyktumėte pas mus ir pamatytumėte kaip degančiomis akimis visa tai mes darome…

Dubajuje Expo 2020 parodoje pristatėme bičių numegztus Lietuvos kontūrus, įrėminome ir nuo Lietuvos jie buvo įteikti Dubajaus vyriausybės atstovams. Viską matę žmonės stebėjosi, kad tai gali sukurti vabzdžiai. Mūsų akimis tai unikali dovana nuo Lietuvos reprezentuojant Lietuva pasaulyje. Nieko panašaus dar pasaulyje dar neteko mums matyti. Pristatėme video medžiaga apie Lietuvą iš bitės skrydžio: https://www.youtube.com/watch?v=rOf2dVWOCEk

Neslepsime, medumi jie tikrai liko sužavėti… Mūsų akimis tai medžiaga ir pasiekimas kuo būtų galima didžiuotis Lietuvai.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Miesto laboratorija
Miesto laboratorija
Darnus ir aplinkai draugiškas bendruomenės centras Antakalnyje, Vilniuje
Šilainių sodai Kauno tvirtovės VIII forte
Šilainių sodai Kauno tvirtovės VIII forte
Šilainių sodai - tai bendruomeninės sodininkystės vieta Kauno VIII forto slėnyje. Čia auginame daržoves, dalinamės žiniomis ir puoselėjame sveikatą.
Sasnavos bendruomenės ,,Zuikių muziejus"
Sasnavos bendruomenės ,,Zuikių muziejus"
,,Zuikių muziejus"- kuriamas padovanojant nereikalingus, ,,zuikius", kad saugant Žemę nuo taršos, jų nereikėtų išmesti į šiukšlyną.
Vaikai - Lietuvos ateitis
Vaikai - Lietuvos ateitis
Tauragės rajono Taurų kaimo bendruomenės vaikų dienos centras „Žiburiukai" augina jaunuosius talentus. Mes sakome NE socialinei atskirčiai ir skurdui.
„Idėjų lysvė“
„Idėjų lysvė“
„Idėjų lysvė“ įgalina bendruomenę kurti viešąsias erdves, skatina bendruomeniškumą ir bendradarbiavimą kuriant tvarią ir supratingą kaimynystę.
Ąžuoliukai
Ąžuoliukai
Sodinome ąžuoliukus rudenį. Likusius pasodinsime pavasarį. Į savanorystės talką kviesime visuomenę, jaunimą. Dirbdami kartu, plėsime žaliąsias zonas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016