„Dideli maži ekranai“

„Meno avilys“
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Organizacijos „Meno avilys“ medijų raštingumo projektas „Dideli maži ekranai“ Lietuvos mokyklose vyksta nuo 2016 metų ir yra vienas ilgiausiai trunkančių medijų raštingumo projektų šalyje. Jo tikslas – ugdyti Lietuvos jaunimo ir ugdytojų medijų raštingumo gebėjimus, pasitelkiant audiovizualines medijas ir jaunam žmogui patrauklius medijų produktus: filmus, reklamas, vaizdo žaidimus, socialinius tinklus, televiziją, multimedijų žurnalistiką.

Per projekto gyvavimo laiką, jame sudalyvo virš 20 tūkst. įvairių Lietuvos miestų ir miestelių mokinių ir mokytojų. Vykdant dalyvių atranką, didelis dėmesys skiriamas švietimo įstaigoms, kuriose dėstoma rusų ir lenkų kalbomis, socializacijos centrams, suaugusiųjų ir profesinėms mokykloms bei mokykloms, veikiančioms tautine įvairove pasižyminčiuose regionuose (Dieveniškėse, Klaipėdoje, Šalčininkuose, Vilniuje, Vilniaus rajone, Visagine ir kt.).

Mokymo priemones, medijų raštingumo pamokas, kūrybines dirbtuves, kūrybinius seminarus ugdytojams, medijų festivalio renginius vietos bendruomenėms bei kitus užsiėmimus mokiniams (-ėms) ir mokytojams (-oms) kuria bei veda medijų edukacijos ekspertai (-ės) ir audiovizualinių medijų industrijos atstovės (-ai) iš Lietuvos bei užsienio: kino, reklamos ir televizijos režisieriai (-ės), operatoriai (-ės), animatoriai (-ės), žurnalistai (-ės), socialinių tinklų specialistai (-ės), vaizdo žaidimų kūrėjai (-os), virtualios realybės specialistai (-ės) ir kt.

Projektas atveria mokyklų duris judantiems vaizdams, kurie yra neatsiejama daugumos iš mūsų, ypač jaunimo, kasdienybės dalis, tačiau ugdymo procesuose ši tema vis dar apleista, nustumta į laisvalaikio, nerimto užsiėmimo paraštes. Projekto veiklomis siekiama sumažinti šią spragą, ugdant ir tobulinant dalyvių gebėjimus analizuoti, kritiškai vertinti, kurti ir ugdymo tikslams pasitelkti audiovizualinius kūrinius. Projektas sujungia skirtingas kalbines bendruomenes, įtraukia jautrių socialinių grupių jaunuolius iš bendrojo ugdymo, suaugusiųjų ir profesinių mokyklų, ir, pasak mokytojų, sudomina tuos, kurie sunkiai pasiduoda formaliajam ugdymui.

„Dideli maži ekranai“ taip pat suteikia galimybę mokiniams susipažinti ir pasimatuoti perspektyvias profesijas, yra ne kartą lėmęs jų apsisprendimą rinktis studijas šiuolaikinių medijų kūrimo srityje.

Projektą vykdo medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“, bendradarbiaujant su Britų taryba. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.

Projekto akimirkos užfiksuotos Dainiaus Putino, Eglės Sabaliauskaitės, Modesto Endriuškos.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
Mūsų tikslas - palaikyti ir vienyti asmenis, gyvenančius su 1, 2 ar kito tipo diabeto diagnoze mūsų rajone.
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
Tai renginys, kuris patyčių problemas sprendžia nauja forma - pasakų pagalba. Tai tradicinis renginys, kuris 2023 metais vyko jau 15 kartą.
„Žadeikių sūkurys”
„Žadeikių sūkurys”
Asociacija “Žadeikių sūkurys” - tai kaimo bendruomenė, siekianti gerovės savo kaimo žmonėms.
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Pasvalio rajono Žilpamūšio krašto bendruomenė atnaujino krepšinio aikštelę ir pastatė pirmą rajone „išmanųjį” suoliuką.
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
„DUOday"– darbo šešėliavimo iniciatyva, kai įmonės atveria duris žmonėms su negalia ir kviečia juos išbandyti naujas profesijas bei darbo roles.
Orūs namai
Orūs namai
„Orūs namai" yra senjorų daugiabučiai, kuriuose butus geresnėmis nei rinkos sąlygomis nuomojasi senjorai.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016