„Dideli maži ekranai“

„Meno avilys“
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Organizacijos „Meno avilys“ medijų raštingumo projektas „Dideli maži ekranai“ Lietuvos mokyklose vyksta nuo 2016 metų ir yra vienas ilgiausiai trunkančių medijų raštingumo projektų šalyje. Jo tikslas – ugdyti Lietuvos jaunimo ir ugdytojų medijų raštingumo gebėjimus, pasitelkiant audiovizualines medijas ir jaunam žmogui patrauklius medijų produktus: filmus, reklamas, vaizdo žaidimus, socialinius tinklus, televiziją, multimedijų žurnalistiką.

Per projekto gyvavimo laiką, jame sudalyvo virš 20 tūkst. įvairių Lietuvos miestų ir miestelių mokinių ir mokytojų. Vykdant dalyvių atranką, didelis dėmesys skiriamas švietimo įstaigoms, kuriose dėstoma rusų ir lenkų kalbomis, socializacijos centrams, suaugusiųjų ir profesinėms mokykloms bei mokykloms, veikiančioms tautine įvairove pasižyminčiuose regionuose (Dieveniškėse, Klaipėdoje, Šalčininkuose, Vilniuje, Vilniaus rajone, Visagine ir kt.).

Mokymo priemones, medijų raštingumo pamokas, kūrybines dirbtuves, kūrybinius seminarus ugdytojams, medijų festivalio renginius vietos bendruomenėms bei kitus užsiėmimus mokiniams (-ėms) ir mokytojams (-oms) kuria bei veda medijų edukacijos ekspertai (-ės) ir audiovizualinių medijų industrijos atstovės (-ai) iš Lietuvos bei užsienio: kino, reklamos ir televizijos režisieriai (-ės), operatoriai (-ės), animatoriai (-ės), žurnalistai (-ės), socialinių tinklų specialistai (-ės), vaizdo žaidimų kūrėjai (-os), virtualios realybės specialistai (-ės) ir kt.

Projektas atveria mokyklų duris judantiems vaizdams, kurie yra neatsiejama daugumos iš mūsų, ypač jaunimo, kasdienybės dalis, tačiau ugdymo procesuose ši tema vis dar apleista, nustumta į laisvalaikio, nerimto užsiėmimo paraštes. Projekto veiklomis siekiama sumažinti šią spragą, ugdant ir tobulinant dalyvių gebėjimus analizuoti, kritiškai vertinti, kurti ir ugdymo tikslams pasitelkti audiovizualinius kūrinius. Projektas sujungia skirtingas kalbines bendruomenes, įtraukia jautrių socialinių grupių jaunuolius iš bendrojo ugdymo, suaugusiųjų ir profesinių mokyklų, ir, pasak mokytojų, sudomina tuos, kurie sunkiai pasiduoda formaliajam ugdymui.

„Dideli maži ekranai“ taip pat suteikia galimybę mokiniams susipažinti ir pasimatuoti perspektyvias profesijas, yra ne kartą lėmęs jų apsisprendimą rinktis studijas šiuolaikinių medijų kūrimo srityje.

Projektą vykdo medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“, bendradarbiaujant su Britų taryba. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.

Projekto akimirkos užfiksuotos Dainiaus Putino, Eglės Sabaliauskaitės, Modesto Endriuškos.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SPEAK Lithuania
SPEAK Lithuania
SPEAK Lietuva sujungia migrantus ir pabėgėlius su vietiniais per bendruomenės vedamą kalbų ir kultūros mainų patirtį.
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Nuo 2022 m. KB "Taurų žiburys" organizuoja protmūšius, surinkusius jau per 700 dalyvių ir skatinančius žmones domėtis pasauliu, jo istorija, gamta.
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Aukštadvaryje įsikūręs vaikų dienos centras „Navininkai“ kartu su partneriais įgyvendina interaktyvų projektą „Atrask.eu“.
LRK Jaunimo programa
LRK Jaunimo programa
Lietuvos Raudonasis Kryžius siekia sudaryti palankias sąlygas jauno žmogaus tobulėjimui, įsitraukimui į visuomeninę veiklą.
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ –  edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ – edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
Švietimo idėja, gimusi vienos mamos galvoje, virto net 15 metų besitęsiančia iniciatyva, prie kurios gyvavimo prisideda daug žmonių.
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Ketvirtus metus bibliotekos organizuojama bendruomenine šokio iniciatyva siekiama stiprinti bendruomeniškumo ryšius per kūrybinę veiklą
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016