Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday

VšĮ „SOPA"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

„DUOday“ – visoje Europoje organizuojama darbo šešėliavimo iniciatyva, kai įmonės ir organizacijos atveria duris žmonėms su negalia – kviečia juos išbandyti naujas profesijas bei darbo roles.

Per „DUOday“ savaitę tūkstančiai duetų (“duo” lotynų kalboje reiškia “du”), kuriuos sudaro žmogus su negalia ir įmonės darbuotojas, praleidžia dieną kartu – stebi įmonės darbo procesus, pagal galimybes atlieka kai kurias užduotis, dalyvauja susitikimuose, kartu pietauja ir bendrauja su kolektyvu.

Šia iniciatyva norime atkreipti dėmesį į aktualią žmonių su negalią įdarbinimo problemą. Nors darbdaviai daug kalba apie darbuotojų trūkumą, tačiau žmonės su negalia sunkiai randa kelią į darbo rinką. Turinčiųjų negalią nedarbas Lietuvoje siekia apie 70 %, o tai yra daugiau nei šimtas tūkstančių žmonių.

Dėl visuomenėje gajų baimių ir stereotipų, darbdaviai vis dar nesiryžta priimti žmonių su negalia į darbą. Jie taip pat pabrėžia, kad trūksta informacijos apie individualius žmonių su negalia poreikius, jiems reikalingus pritaikymus, o iš nežinios kyla baimė. „DUOday“ iniciatyva tą baimę pakeičia supratimu. Darbdaviai ne tik atveria savo duris žmonėms su negalia vienai dienai, bet ir supažindina savo darbuotojus su skirtingais žmonių poreikiais, geriau supranta žmones su negalia kaip potencialius klientus.
Nors daugeliui įmonių „DUOday“ būna tik pirmas žingsnis į pažintį su žmonėmis su negalia, bet tai yra puiki galimybė pradėti bendradarbiavimą su vietinėmis žmones su negalia atstovaujančiomis organizacijomis ir atverti sau naują potencialių darbuotojų nišą.

Iniciatyvą Lietuvoje įgyvendina VšĮ „SOPA“ su partneriais visoje Lietuvoje nuo 2019 metų. Startavusi vos nuo 25 įmonių ir 32 žmonių su negalia Vilniaus mieste, iniciatyva kasmet auga. 2023-aisiais pasiekėme 18 miestų, sutelkdama 24 negalios organizacijas, ir įtraukdama 150 darbdavių bei 270 žmonių su negalia.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”
Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”
Socialinis, leidybinis grafinio dizaino projektas, kurio tikslas yra skleisti žinią apie įvairias Vilniaus hobių ir interesų bendruomenes.
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis - terapijos ir ugdymo erdvė, kur taikydami gamtos, darbo grupėje ir bendruomenės praktikas teikiame pagalbą vaikams ir jaunuoliams.
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Brožių kaimo bendruomenė
Papartis
Papartis
Paparčių krašto bendruomenės verslas. 2017 metais susibūrusi bendruomenė įkūrė bendruomeninį verslą.
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
Mūsų tikslas - palaikyti ir vienyti asmenis, gyvenančius su 1, 2 ar kito tipo diabeto diagnoze mūsų rajone.
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
Tai renginys, kuris patyčių problemas sprendžia nauja forma - pasakų pagalba. Tai tradicinis renginys, kuris 2023 metais vyko jau 15 kartą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016