Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday

VšĮ „SOPA"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

„DUOday“ – visoje Europoje organizuojama darbo šešėliavimo iniciatyva, kai įmonės ir organizacijos atveria duris žmonėms su negalia – kviečia juos išbandyti naujas profesijas bei darbo roles.

Per „DUOday“ savaitę tūkstančiai duetų (“duo” lotynų kalboje reiškia “du”), kuriuos sudaro žmogus su negalia ir įmonės darbuotojas, praleidžia dieną kartu – stebi įmonės darbo procesus, pagal galimybes atlieka kai kurias užduotis, dalyvauja susitikimuose, kartu pietauja ir bendrauja su kolektyvu.

Šia iniciatyva norime atkreipti dėmesį į aktualią žmonių su negalią įdarbinimo problemą. Nors darbdaviai daug kalba apie darbuotojų trūkumą, tačiau žmonės su negalia sunkiai randa kelią į darbo rinką. Turinčiųjų negalią nedarbas Lietuvoje siekia apie 70 %, o tai yra daugiau nei šimtas tūkstančių žmonių.

Dėl visuomenėje gajų baimių ir stereotipų, darbdaviai vis dar nesiryžta priimti žmonių su negalia į darbą. Jie taip pat pabrėžia, kad trūksta informacijos apie individualius žmonių su negalia poreikius, jiems reikalingus pritaikymus, o iš nežinios kyla baimė. „DUOday“ iniciatyva tą baimę pakeičia supratimu. Darbdaviai ne tik atveria savo duris žmonėms su negalia vienai dienai, bet ir supažindina savo darbuotojus su skirtingais žmonių poreikiais, geriau supranta žmones su negalia kaip potencialius klientus.
Nors daugeliui įmonių „DUOday“ būna tik pirmas žingsnis į pažintį su žmonėmis su negalia, bet tai yra puiki galimybė pradėti bendradarbiavimą su vietinėmis žmones su negalia atstovaujančiomis organizacijomis ir atverti sau naują potencialių darbuotojų nišą.

Iniciatyvą Lietuvoje įgyvendina VšĮ „SOPA“ su partneriais visoje Lietuvoje nuo 2019 metų. Startavusi vos nuo 25 įmonių ir 32 žmonių su negalia Vilniaus mieste, iniciatyva kasmet auga. 2023-aisiais pasiekėme 18 miestų, sutelkdama 24 negalios organizacijas, ir įtraukdama 150 darbdavių bei 270 žmonių su negalia.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
„Žadeikių sūkurys”
„Žadeikių sūkurys”
Asociacija “Žadeikių sūkurys” - tai kaimo bendruomenė, siekianti gerovės savo kaimo žmonėms.
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Pasvalio rajono Žilpamūšio krašto bendruomenė atnaujino krepšinio aikštelę ir pastatė pirmą rajone „išmanųjį” suoliuką.
Orūs namai
Orūs namai
„Orūs namai" yra senjorų daugiabučiai, kuriuose butus geresnėmis nei rinkos sąlygomis nuomojasi senjorai.
Skėmių kaimo bendruomenė
Skėmių kaimo bendruomenė
Skėmių iniciatyvą saugoją istoriją, sprendžią rimtas problemas per edukacijas, vienijanti bendram tikslui.
Virtualios bėgimo varžybos "Vertical Vilnius700"
Virtualios bėgimo varžybos "Vertical Vilnius700"
Virtualių bėgimo varžybų metu, panaudojant technologinį inovatyvumą, buvo efektyviai ir unikaliai skatinamas gyventojų fizinis aktyvumas gamtoje.
JA Šešėliavimas - profesinio orientavimo programa Lietuvos mokykloms
JA Šešėliavimas - profesinio orientavimo programa Lietuvos mokykloms
Tai galimybė mokiniams pabendrauti su įvairių sričių specialistais, išgirsti bei pamatyti, kaip atrodo juos dominančios organizacijos/darbo vietos.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016