Budrių bendruomenės turgelis

Ignalinos Budrių bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Pasitelkiant elektroninę erdvę ir jau turint nemažą asmeninę patirtį tvarumo srityje, buvo sukurta galimybė bendruomenės nariams dalintis, dovanoti, mainytis ar parduoti. Gimė tvarus Budrių bendruomenės turgelis, tai sąmoningumo ugdymo, kasdieninių savo įpročių keitimo, galimybės prikelti nereikalingus daiktus antram gyvenimui ir savo namų atlaisvinimo nuo nenaudojamų ar taip ir neįdarbintų daiktų vieta.

Mūsų iniciatyva tikrai maža, tačiau aktyvi ir skatina bei suteikia galimybę ignaliniečiams kurti sveikesnę, švaresnę, tvarią aplinką ir mažinti aplinkos taršą. Džiaugiamės, kad mūsų bendruomenėje ir mūsų kaimynystėje yra šiai idėjai neabejingų. Bendraudami ir dalindamiesi informacija apie perteklių ar nepriteklių mes visi kartu nuveiksime daug daugiau!

Ignalinos Budrių bendruomenė gyvuoja 8 metus ir ją vienija 64 nariai. Bendruomenė, nuo šių metų pradžios, turi atvirą puslapį socialiniame tinkle Facebook „Ignalinos Budrių bendruomenė“ ir nuo birželio 21 d. uždarą grupę „Budrių bendruomenės turgelis“. Kas domisi bendruomenės puslapyje skelbiama veikla, tas be jokių ribojimų gali naudotis ir visomis turgelio galimybėmis. Tvarumą skatinantis turgelis (šiai dienai) sutelkė 163 žmones. Džiugina tai, kad nors ir ne gausiai, bet narių skaičius nuolatos kinta ir pildosi.

Tai naujovė, todėl jai prigyti ir išsiplėtoti reikia laiko, ir drąsos. Dar tik mokomės, bet mums jau pavyko pasidalinti užauginto derliaus pertekliumi, atrasti knygoms naujus namus, surasti šeimininkus nenaudojamiems drabužiams ir kt. Tai sąmoningumo ir vartojimo mažinimo, bei aplinkos taršos mažinimo iniciatyva. Prieš gimstant turgeliui pasitaikydavo atvejų, kai mūsų bendruomenės teritorijoje, prie popieriaus, stiklo ir plastiko rūšiavimo konteinerių, sistemingai „išdygdavo“ maišai su kitomis atliekomis. Šią problemą išsprendėme nesunkiai: viešinome paliktų daiktų turinį, pagal atrastus adresus, daiktus ar pakuotes sugrąžindavome juos šeimininkams (žinoma, kad ne jų naudai), paliktus drabužius sutvarkydavome ir padovanodavom labdaringoms organizacijoms ar pavieniams asmenims, o dabar jau turime ir turgelį – tam skirtą, tvarkingą dalinimosi vietą.

Kaip sako kun. A. Toliatas „Geriausia daugyba yra dalyba“!

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
Šiaulių VšĮ ,,Mūsų kiemelio" Gudručių gr. 4-5 metų vaikai DARO Šiaulių Dainų parke.
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnai - jaukus, žalumos apsuptyje, karjero krištoliniame vandenyje išsiprausęs, kvepiantis namime duona, šauniausių žmonių tvarkomas miestelis.
„Žolynėlių kuždėjimai"
„Žolynėlių kuždėjimai"
Kauno lopšelio-darželio „Liepaitė" bendruomenė parengė projektą „Žolynėlių kuždėjimai", kurio metu stengiamasi susipažinti su augmenijos pasauliu
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Saloje kiekvienais metais lankosi daug žvejų mėgėjų ir poilsiautojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Iš po apsilankymo paliekama šimtai kg., šiukšlių.
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Baltijos jūra - viena užterščiausių pasaulyje. Šio aplinkosauginio žygio metu, per 8 šalis nešime žinutę: suvieniję jėgas, galime ją išsaugoti!
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016