Budrių bendruomenės turgelis

Ignalinos Budrių bendruomenė
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Pasitelkiant elektroninę erdvę ir jau turint nemažą asmeninę patirtį tvarumo srityje, buvo sukurta galimybė bendruomenės nariams dalintis, dovanoti, mainytis ar parduoti. Gimė tvarus Budrių bendruomenės turgelis, tai sąmoningumo ugdymo, kasdieninių savo įpročių keitimo, galimybės prikelti nereikalingus daiktus antram gyvenimui ir savo namų atlaisvinimo nuo nenaudojamų ar taip ir neįdarbintų daiktų vieta.

Mūsų iniciatyva tikrai maža, tačiau aktyvi ir skatina bei suteikia galimybę ignaliniečiams kurti sveikesnę, švaresnę, tvarią aplinką ir mažinti aplinkos taršą. Džiaugiamės, kad mūsų bendruomenėje ir mūsų kaimynystėje yra šiai idėjai neabejingų. Bendraudami ir dalindamiesi informacija apie perteklių ar nepriteklių mes visi kartu nuveiksime daug daugiau!

Ignalinos Budrių bendruomenė gyvuoja 8 metus ir ją vienija 64 nariai. Bendruomenė, nuo šių metų pradžios, turi atvirą puslapį socialiniame tinkle Facebook „Ignalinos Budrių bendruomenė“ ir nuo birželio 21 d. uždarą grupę „Budrių bendruomenės turgelis“. Kas domisi bendruomenės puslapyje skelbiama veikla, tas be jokių ribojimų gali naudotis ir visomis turgelio galimybėmis. Tvarumą skatinantis turgelis (šiai dienai) sutelkė 163 žmones. Džiugina tai, kad nors ir ne gausiai, bet narių skaičius nuolatos kinta ir pildosi.

Tai naujovė, todėl jai prigyti ir išsiplėtoti reikia laiko, ir drąsos. Dar tik mokomės, bet mums jau pavyko pasidalinti užauginto derliaus pertekliumi, atrasti knygoms naujus namus, surasti šeimininkus nenaudojamiems drabužiams ir kt. Tai sąmoningumo ir vartojimo mažinimo, bei aplinkos taršos mažinimo iniciatyva. Prieš gimstant turgeliui pasitaikydavo atvejų, kai mūsų bendruomenės teritorijoje, prie popieriaus, stiklo ir plastiko rūšiavimo konteinerių, sistemingai „išdygdavo“ maišai su kitomis atliekomis. Šią problemą išsprendėme nesunkiai: viešinome paliktų daiktų turinį, pagal atrastus adresus, daiktus ar pakuotes sugrąžindavome juos šeimininkams (žinoma, kad ne jų naudai), paliktus drabužius sutvarkydavome ir padovanodavom labdaringoms organizacijoms ar pavieniams asmenims, o dabar jau turime ir turgelį – tam skirtą, tvarkingą dalinimosi vietą.

Kaip sako kun. A. Toliatas „Geriausia daugyba yra dalyba“!

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubą „Kartu-skanu“ įkūrusi Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia domėtis ne tik bendravimo, bet ir maisto kultūra.
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS". Aktyvi Šimonių miestelio bendruomenė 2023 m. vasarą iš projektinių lėšų įrengė miestelio centre 123 kv. m. gėlyną
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ,,Šiltų apsilankymų'' programa
Vyresnio amžiaus asmenų informavimo apie klimato kaitos padarinius (karštį) kampanija. Kiekvienais metais mokomi kaip pasirūpinti savo sveikata.
Gamta - visų namai
Gamta - visų namai
Pikelių bendruomenė (Mažeikių r.) prisideda prie Žalios Lietuvos kūrimo naujais įpročiais, iniciatyvomis, veiklomis. Žalia Lietuva, tai mūsų ateitis.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016