BaiDarom

BaiDarom

Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas (LKA KK)

Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas (toliau – LKA KK) visuomeniniais pagrindais organizuoja išvykas, ekskursijas, išgyvenimo kursus, komandinio darbo kursus, plaukimus baidarėmis, keliones dviračiais, kuriuose jau dalyvavo virš 2000 dalyvių. Vienas iš tradicinių, nuo 2015 metų organizuojamų visuomeninių renginių yra akcija „BaiDarom”. Akcijos tikslas yra netradiciniu būdu, tai yra plaukiant baidarėmis, atlikti pavasarinį tvarkymąsi, valyti upes, ežerus, rinkti šiukšles stovyklavietėse. Akcija, prasidėjusi nuo klubo narių kvietimo tvarkytis išaugo iki 400 savanorių, motyvuotų skirti savo laiką šiukšlių rinkimui, tvarkymui ir plaukimui baidare ne sezono metu. Kasmet augantis savanorių skaičius labai džiugina, todėl organizatoriams vieni iš didžiausių iššūkių kyla surasti neatlygintinai gauti baidares ir visas tvarkymui reikalingas priemones dideliam skaičiui savanorių. Visgi rezultatai aiškiai matomi ir įkvepia organizatorius toliau planuoti tvarkymosi akcijas, nes labai daug upių ruožų dar reikia išvalyti.

Šio renginio rezultatai ne tik lengvai pamatuojami kiekybiškai, bet ir turi ilgai išliekantį poveikį. Pavyzdžiui, per vieną iš akcijų Aukštaitijoje raj. suderinus su vietos valdžia buvo išvežti 5 pilni savivarčiai šiukšlių. Taip pat džiugina tai, kad baidarių nuomininkai jau po 3-4 metų sako,  „Mano ruožas švarus“, o baidarių nuomininkams įpranta duoti šiukšlių maišus ir paprašyti gamtoje nepalikti šiukšlių. Taip skatinama nauja vandens turizmo kultūra, kai turistai ne tik savo šiukšlių nepalieka , bet ir kitų šiukšles surenka. Apskritai, galima pastebėti augančią visuomenės savimonę ir draugišką požiūrį į gamtą. Vaikai, kurie plaukdami su tėvais renka svetimas šiukšles, visai kitaip vertins ir tausos gamtos glėbį.

2023 m. gegužės mėn. organizuojamoje akcijoje „BaiDarom 2023” plauks iki 200 baidarių, rinksime šiukšles Aukštaitijos, Dzūkijos, Dubysos, Aukštadvario nacionalinių parkų ir Vilniaus rajono upes, ežerus, rinkti šiukšles stovyklavietėse. Tvarkysime Žeimenos, Lakajos, Aisetos, Kiaunos, Bukos, Dubysos, Grūdos, Ūlos, Merkio, Vilnelės, Neries upes bei Linkmenos ir Utenio ežerus, kelsime inkilus nykstantiems didiesiems dančiasnapiams. Visų mūsų namai – GAMTA, tad darbais kartu galime palengvinti jos alsavimą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
Šiaulių VšĮ ,,Mūsų kiemelio" Gudručių gr. 4-5 metų vaikai DARO Šiaulių Dainų parke.
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnai - jaukus, žalumos apsuptyje, karjero krištoliniame vandenyje išsiprausęs, kvepiantis namime duona, šauniausių žmonių tvarkomas miestelis.
„Žolynėlių kuždėjimai"
„Žolynėlių kuždėjimai"
Kauno lopšelio-darželio „Liepaitė" bendruomenė parengė projektą „Žolynėlių kuždėjimai", kurio metu stengiamasi susipažinti su augmenijos pasauliu
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Saloje kiekvienais metais lankosi daug žvejų mėgėjų ir poilsiautojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Iš po apsilankymo paliekama šimtai kg., šiukšlių.
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Baltijos jūra - viena užterščiausių pasaulyje. Šio aplinkosauginio žygio metu, per 8 šalis nešime žinutę: suvieniję jėgas, galime ją išsaugoti!
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016