BaiDarom

Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas (LKA KK)
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas (toliau – LKA KK) visuomeniniais pagrindais organizuoja išvykas, ekskursijas, išgyvenimo kursus, komandinio darbo kursus, plaukimus baidarėmis, keliones dviračiais, kuriuose jau dalyvavo virš 2000 dalyvių. Vienas iš tradicinių, nuo 2015 metų organizuojamų visuomeninių renginių yra akcija „BaiDarom”. Akcijos tikslas yra netradiciniu būdu, tai yra plaukiant baidarėmis, atlikti pavasarinį tvarkymąsi, valyti upes, ežerus, rinkti šiukšles stovyklavietėse. Akcija, prasidėjusi nuo klubo narių kvietimo tvarkytis išaugo iki 400 savanorių, motyvuotų skirti savo laiką šiukšlių rinkimui, tvarkymui ir plaukimui baidare ne sezono metu. Kasmet augantis savanorių skaičius labai džiugina, todėl organizatoriams vieni iš didžiausių iššūkių kyla surasti neatlygintinai gauti baidares ir visas tvarkymui reikalingas priemones dideliam skaičiui savanorių. Visgi rezultatai aiškiai matomi ir įkvepia organizatorius toliau planuoti tvarkymosi akcijas, nes labai daug upių ruožų dar reikia išvalyti.

Šio renginio rezultatai ne tik lengvai pamatuojami kiekybiškai, bet ir turi ilgai išliekantį poveikį. Pavyzdžiui, per vieną iš akcijų Aukštaitijoje raj. suderinus su vietos valdžia buvo išvežti 5 pilni savivarčiai šiukšlių. Taip pat džiugina tai, kad baidarių nuomininkai jau po 3-4 metų sako,  „Mano ruožas švarus“, o baidarių nuomininkams įpranta duoti šiukšlių maišus ir paprašyti gamtoje nepalikti šiukšlių. Taip skatinama nauja vandens turizmo kultūra, kai turistai ne tik savo šiukšlių nepalieka , bet ir kitų šiukšles surenka. Apskritai, galima pastebėti augančią visuomenės savimonę ir draugišką požiūrį į gamtą. Vaikai, kurie plaukdami su tėvais renka svetimas šiukšles, visai kitaip vertins ir tausos gamtos glėbį.

2023 m. gegužės mėn. organizuojamoje akcijoje „BaiDarom 2023” plauks iki 200 baidarių, rinksime šiukšles Aukštaitijos, Dzūkijos, Dubysos, Aukštadvario nacionalinių parkų ir Vilniaus rajono upes, ežerus, rinkti šiukšles stovyklavietėse. Tvarkysime Žeimenos, Lakajos, Aisetos, Kiaunos, Bukos, Dubysos, Grūdos, Ūlos, Merkio, Vilnelės, Neries upes bei Linkmenos ir Utenio ežerus, kelsime inkilus nykstantiems didiesiems dančiasnapiams. Visų mūsų namai – GAMTA, tad darbais kartu galime palengvinti jos alsavimą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Mažonų bibliotekos nuostabioji žalioji palangė
Mažonų bibliotekos nuostabioji žalioji palangė
Mažonų vaikų dienos centro „Po stogu“ ir Mažonų bibliotekos lankytojai vaikai kartu su bibliotekininke kūrė žaliąją palangę Mažonų bibliotekoje.
Tvaraus žemės meno Jurginių žaidimas „Rask Jurgio raktus“
Tvaraus žemės meno Jurginių žaidimas „Rask Jurgio raktus“
Gamtos ir Jurginių papročių festivalyje Palangoje inicijuojamas interaktyvus tvaraus meno žaidimas „Rask Jurgio raktus“.
Ploging'as Lietuvoje (Plogging in Lithuania)
Ploging'as Lietuvoje (Plogging in Lithuania)
Tai yra bėgimas + šiukšlių rinkimas.

Norime parodyti, kad vienu metu galima pripaguoti sveiką gyvenimo būdą, bei prisidėti prie aplinkos švarinimo.
"Augalų atiduotuvė" - skaitmeninė benduomenė, skirta kambariniams ir lauko augalams mainyti, dovanoti.
"Augalų atiduotuvė" - skaitmeninė benduomenė, skirta kambariniams ir lauko augalams mainyti, dovanoti.
Bendruomenė veikia nuo 2019 metų pavasario, ir šiuo metu vienija jau 50 tūkstančių žmonių iš visos Lietuvos.
„Stebuklingas Lietuvos gamtos pasaulis"
„Stebuklingas Lietuvos gamtos pasaulis"
Marijampolės ,,Ryto" pagrindinė mokyla nuo 2017 m. suburia Marijampolės savivaldybės mokinius į konkursą ,,Stebuklingas Lietuvos gamtos pasaulis"
Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijos bendruomenė – tai bendrystėje kuriantys žmonės
Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijos bendruomenė – tai bendrystėje kuriantys žmonės
Mes esame bendruomenė, kurios misija - MOKYTI, ĮKVĖPTI, RŪPINTIS.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016