BaiDarom

Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas (LKA KK)
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas (toliau – LKA KK) visuomeniniais pagrindais organizuoja išvykas, ekskursijas, išgyvenimo kursus, komandinio darbo kursus, plaukimus baidarėmis, keliones dviračiais, kuriuose jau dalyvavo virš 2000 dalyvių. Vienas iš tradicinių, nuo 2015 metų organizuojamų visuomeninių renginių yra akcija „BaiDarom”. Akcijos tikslas yra netradiciniu būdu, tai yra plaukiant baidarėmis, atlikti pavasarinį tvarkymąsi, valyti upes, ežerus, rinkti šiukšles stovyklavietėse. Akcija, prasidėjusi nuo klubo narių kvietimo tvarkytis išaugo iki 400 savanorių, motyvuotų skirti savo laiką šiukšlių rinkimui, tvarkymui ir plaukimui baidare ne sezono metu. Kasmet augantis savanorių skaičius labai džiugina, todėl organizatoriams vieni iš didžiausių iššūkių kyla surasti neatlygintinai gauti baidares ir visas tvarkymui reikalingas priemones dideliam skaičiui savanorių. Visgi rezultatai aiškiai matomi ir įkvepia organizatorius toliau planuoti tvarkymosi akcijas, nes labai daug upių ruožų dar reikia išvalyti.

Šio renginio rezultatai ne tik lengvai pamatuojami kiekybiškai, bet ir turi ilgai išliekantį poveikį. Pavyzdžiui, per vieną iš akcijų Aukštaitijoje raj. suderinus su vietos valdžia buvo išvežti 5 pilni savivarčiai šiukšlių. Taip pat džiugina tai, kad baidarių nuomininkai jau po 3-4 metų sako,  „Mano ruožas švarus“, o baidarių nuomininkams įpranta duoti šiukšlių maišus ir paprašyti gamtoje nepalikti šiukšlių. Taip skatinama nauja vandens turizmo kultūra, kai turistai ne tik savo šiukšlių nepalieka , bet ir kitų šiukšles surenka. Apskritai, galima pastebėti augančią visuomenės savimonę ir draugišką požiūrį į gamtą. Vaikai, kurie plaukdami su tėvais renka svetimas šiukšles, visai kitaip vertins ir tausos gamtos glėbį.

2023 m. gegužės mėn. organizuojamoje akcijoje „BaiDarom 2023” plauks iki 200 baidarių, rinksime šiukšles Aukštaitijos, Dzūkijos, Dubysos, Aukštadvario nacionalinių parkų ir Vilniaus rajono upes, ežerus, rinkti šiukšles stovyklavietėse. Tvarkysime Žeimenos, Lakajos, Aisetos, Kiaunos, Bukos, Dubysos, Grūdos, Ūlos, Merkio, Vilnelės, Neries upes bei Linkmenos ir Utenio ežerus, kelsime inkilus nykstantiems didiesiems dančiasnapiams. Visų mūsų namai – GAMTA, tad darbais kartu galime palengvinti jos alsavimą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Vievio bendruomenės pastangos išvalyti ežerą
Vievio bendruomenės pastangos išvalyti ežerą
Vieviečiai susivienijo, kad išvalytų miestelio centre esantį ežerą. Talkoje dalyvavo profesionalūs narai ir apie 100 gyventojų.
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubą „Kartu-skanu“ įkūrusi Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia domėtis ne tik bendravimo, bet ir maisto kultūra.
Budrių bendruomenės turgelis
Budrių bendruomenės turgelis
Tvarios aplinkos puoselėjimo iniciatyva - Ignalinos Budrių bendruomenės turgelis!
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS". Aktyvi Šimonių miestelio bendruomenė 2023 m. vasarą iš projektinių lėšų įrengė miestelio centre 123 kv. m. gėlyną
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016