Autistiškų suaugusiųjų bendruomenė „Mes spektre“

Draugiški autizmui
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

„Draugiški autizmui“ įkūrėja Barbora Suisse prieš tris metus įkūrė autistiškų suaugusių bendruomenę. Į šią pradžioje virtualią bendruomenę ėmė burtis autistiški lietuviai iš visos šalies ar net gyvenantys užsienyje. Šiandien mūsų jau virš 300.

Grupėje galima ne tik bendrauti, dalintis patirtimi bei užduoti norimus klausimus uždaroje virtualioje bendruomenėje, bet ir dalyvauti neformaliuose, „gyvuose“ renginiuose. O tai ypatingai svarbu autistiškiems suaugusiems, kuriems dažnai kyla iššūkių užmegzti ar palaikyti socialinius ryšius.

Organizuojame stalo žaidimų vakarus, žygius ar net plaukimą baidarėmis. Taip, kartais net švenčiame oficialios diagnozės gavimą! Renginiai dažniausiai vyksta Vilniuje, bet visada laukiame prisijungiančių ir iš kitų miestų.

Ši grupė svarbi tuo, kad čia priimame visus, kurie ieško atsakymų savęs pažinime, įtaria, kad yra autistiški, arba ateina po žinios apie diagnozę ir nelieka su tuo vieni. Ugdome pozityvų požiūrį autizmą, savęs priėmimą. Vyksta kasmėnesinės savipagalbos grupės.

Taip pat, norintys jungiasi į autizmo temos sklaidą, advokaciją visuomenėje, prisidėti savo viešu kalbėjimu prie stigmų mažinimo po „Draugiški autizmui“ vėliava. Šių metų pradžioje tai virto net knygos projektu, kurioje rasite 15 šioje grupėje esančių žmonių atvirų istorijų:
„Autizmas – dalis manęs. Autistiški suaugusieji savo pačių žodžiais ir specialistų akimis“, kurią išleido „Baltos lankos“, 2024.

Save atstovaujančių suaugusių autistiškų asmenų grupė Lietuvoje „Mes spektre“ Facebook platformoje:

https://www.facebook.com/groups/2820087648214605

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
„Čia mūsų namai"
„Čia mūsų namai"
Bendruomenė įkurta 2004 11 11. Pagrindinė veikla - atstovauti ir ginti narių interesus; vienyti narius bendrai veiklai, skatinti pilietinį aktyvumą.
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Esame bendruomenė, vienijanti jaunimą su specialiaisiais poreikiais ir padedanti jiems turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
„Angelų mamos“
„Angelų mamos“
Palaikymo bendruomenė nėštumą patyrusiai ir kūdikio netektį išgyvenančiai mamai.
Trečiojo Amžiaus Akademija
Trečiojo Amžiaus Akademija
VšĮ Trečiojo Amžiaus Akademija organizuoja paskaitas, ekskursijas.
Dusetų bendruomenė
Dusetų bendruomenė
Asociacija Dusetų bendruomenė teikia socialines paslaugas ir organizuoja renginius.
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Rugsėjį pasaulyje minimas vaikų vėžio mėnuo, kurio metu kviečiame atsisakyti stereotipų apie vėžiu sergančius vaikus: ne gailėtis, o palaikyti juos.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016