Ateitį kuriame šiandien

Širvintų r. Gelvonų gimnazija
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Koks sudėtingas jauno žmogaus kelias! Jis kupinas pagundų ir pavojų… Didelį vaidmenį šiame kelyje atlieka ugdymo įstaigos, kurių tikslas – padėti jaunuoliui atrasti save ir augti kaip asmenybei. Siekdama įgyvendinti šį tikslą, Širvintų r. Gelvonų gimnazija organizuoja įvairias veiklas. Tradicija jau tapo visuomeninė, o ilgainiui ir individuali tvarkymosi akcija, kurios metu tvarkomos, gražinamos ne tik gimnazijos, bet ir miestelio erdvės. Apsitvarkę savo erdves, lankomės ir kaimyniniuose kraštuose. Visos akcijos vykdomos jau labai seniai ir įsitraukia visi mokiniai: mažesnieji tvarkosi darželio erdvę, jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikai – mokyklos aplinką, o vyriausieji – problematiškesnes miestelio, kelių į miestelį erdves, apleistus kapus. Šiuo klausimu aktyviai bendradarbiaujama su Gelvonų seniūnijos atstovais.

Tradicinė transporto priemonė – geltonasis mokyklos autobusėlis mielai iškeičiamas į dviratį, baidarę, o kartais net slides keliaujant į išvykas. Keliaujant šiomis priemonėmis arba pėsčiomis, plečiamos gamtos ir geografinės žinios, atsigręžiama į praeitį, gerinamos fizinės ypatybės, kuriami draugiškesni tarpusavio santykiai. Taip žingsnis po žingsnio įvairių žygių, stovyklų, ekskursijų netradicinėmis priemonėmis metu įgyjama praktinių įgūdžių, gamtamokslis ugdymas padeda jaunam žmogui išlaisvėti. Keliauja tiek mokiniai, tiek mokytojai, kartais įtraukiami ir kai kurie miestelio bendruomenės nariai – vaikų tėvai, aplinkinių miestelių gyventojai. Tokios išvykos ir stovyklos organizuojamos kasmet, jos mūsų mokykloje jau tapo tradicija. Tobulinami sveikos gyvensenos įgūdžiai, suvokiamos silpnosios ir stipriosios savybės, o įgyvendintos veiklos, įgytos žinios, patirti įspūdžiai padeda augti kaip asmenybėms bei skatina kurti gražesnį rytojų sau ir ateities kartoms.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
„Kiemo mainai" Juodkrantėje
„Kiemo mainai" Juodkrantėje
Projektas „Kiemo mainai“ – tvari kultūrinė-ekologinė akcija, rengiama jau nuo 2020 metų rudens dukart per metus.
Amatininkų Gildija „Lamata" - Senovinių augalų sodas Drevernoje
Amatininkų Gildija „Lamata" - Senovinių augalų sodas Drevernoje
Atgaivintas ir pastatytas laivo formos Senovinių augalų sodas Drevernoje, Klaipėdos rajone.
,,Vyturių tako" erdvės gražinimas
,,Vyturių tako" erdvės gražinimas
Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro ir Mažeikių Rotary klubo ,,Liberta"Narcizų sodinimo akcija ,,Vyturių take".
Zero waste festivalis
Zero waste festivalis
Gamtai draugiškas renginys buriantis besidominčius aplinkosauga, klimato kaita, tvaresniu gyvenimo būdu, aktyviu laisvalaikiu ir sveikesne gyvensena.
Keliaujantis Klimato muziejus
Keliaujantis Klimato muziejus
Siekiame, kad jauni žmonės Lietuvoje suprastų, pamatytų ir paliestų klimato kaitos poveikį ir sužinotų, kaip gali patys mažinti pėdsaką klimatui.
Tvarumo ir ekologijos pamokos „Gervių lizde"
Tvarumo ir ekologijos pamokos „Gervių lizde"
Čia vyksta edukacijos, pasakojančios apie plastiko rūšis, jo perdirbimą, rūšiavimą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016