Ateitį kuriame šiandien

Širvintų r. Gelvonų gimnazija
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Koks sudėtingas jauno žmogaus kelias! Jis kupinas pagundų ir pavojų… Didelį vaidmenį šiame kelyje atlieka ugdymo įstaigos, kurių tikslas – padėti jaunuoliui atrasti save ir augti kaip asmenybei. Siekdama įgyvendinti šį tikslą, Širvintų r. Gelvonų gimnazija organizuoja įvairias veiklas.

Tradicija jau tapo visuomeninė, o ilgainiui ir individuali tvarkymosi akcija, kurios metu tvarkomos, gražinamos ne tik gimnazijos, bet ir miestelio erdvės. Apsitvarkę savo erdves, lankomės ir kaimyniniuose kraštuose. Visos akcijos vykdomos jau labai seniai ir įsitraukia visi mokiniai: mažesnieji tvarkosi darželio erdvę, jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikai – mokyklos aplinką, o vyriausieji – problematiškesnes miestelio, kelių į miestelį erdves, apleistus kapus. Šiuo klausimu aktyviai bendradarbiaujama su Gelvonų seniūnijos atstovais.

Tradicinė transporto priemonė – geltonasis mokyklos autobusėlis mielai iškeičiamas į dviratį, baidarę, o kartais net slides organizuojant išvykas. Keliaujant šiomis priemonėmis arba pėsčiomis, plečiamos gamtos ir geografinės žinios, atsigręžiama į praeitį, gerinamos fizinės ypatybės, kuriami draugiškesni tarpusavio santykiai. Taip žingsnis po žingsnio įvairių žygių, stovyklų, ekskursijų netradicinėmis priemonėmis metu įgyjama praktinių įgūdžių, gamtamokslis ugdymas padeda jaunam žmogui išlaisvėti. Keliauja tiek mokiniai, tiek mokytojai, įtraukiami Gelvonų miestelio ir aplinkinių miestelių bendruomenės nariai. Tokios išvykos ir stovyklos organizuojamos kasmet, jos mūsų mokykloje jau tapo tradicija. Tobulinami sveikos gyvensenos įgūdžiai, suvokiamos silpnosios ir stipriosios savybės, o įgyvendintos veiklos, įgytos žinios, patirti įspūdžiai padeda augti kaip asmenybėms bei skatina kurti gražesnį rytojų sau ir ateities kartoms.

Mokykla organizuoja edukacinius užsiėmimus (tiek saviems, tiek kitų mokyklų mokiniams), projektus, netradicines ugdymo pamokas, kurių metu įvairaus amžiaus mokiniai įgyja nemažai žinių apie mūsų praeitį, gyvenimo būdą, įvairius gamtos objektus, jų naudą, kalbama apie ekologines problemas, skatinamas rūpinimasis gamta ir jos saugojimas. Šiuo tikslu dažnai organizuojamos pamokos gamtoje, vykdomi ilgalaikiai projektai, kurių metu sėjami įvairūs augalai, stebimas jų augimas, pažįstami augalai, dalyvaujama svečių paskaitose.

Gimnazija ne tik organizuoja, bet ir pati dalyvauja respublikinėse, rajono konferencijose, sveikatingumo projektuose, kurių metu tobulinami sveikos gyvensenos įgūdžiai, įgyvendinamos veiklos, kurios padeda įgyti naujų žinių, pažinti nuostabų mūsų ir kaimynų kraštovaizdį, skatina bendradarbiavimą su kitomis respublikos bei rajono mokyklomis, tokiu būdu kuriami ir draugiški rajono tarpbendruomeniniai santykiai.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Saloje kiekvienais metais lankosi daug žvejų mėgėjų ir poilsiautojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Iš po apsilankymo paliekama šimtai kg., šiukšlių.
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Baltijos jūra - viena užterščiausių pasaulyje. Šio aplinkosauginio žygio metu, per 8 šalis nešime žinutę: suvieniję jėgas, galime ją išsaugoti!
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė sutvarkė bei apsodino kelis sklypus kaimo teritorijoje. Sodinome krokus pievoje, sutvarkėme apleistą sklypą.
Pociūnėlių miestelio bendruomenė
Pociūnėlių miestelio bendruomenė
Pociūnėlių iniciatyva vienijanti gyventojus sveikai maitintis, gyventi ekologiškai.
Miežaičių kaimo bendruomenės tvenkinio pritaikymas poilsiui – poilsio zonos įrengimas
Miežaičių kaimo bendruomenės tvenkinio pritaikymas poilsiui – poilsio zonos įrengimas
Bendruomenė palaiko gerus santykius su Radviliškio rajono savivaldybe, Radviliškio seniūnija, rengia ir įgyvendina projektus.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016