Asociacija „Skarulių bendruomenė”

Asociacija „Skarulių bendruomenė”

Asociacija „Skarulių bendruomenė"

Artėjo 2022 metai – tai metai, kai vienintelei išlikusiai buvusiame kaime Skarulių Šv. Onos bažnyčiai, sukako 400 metų. Tai kultūros paveldo objektas. Mums skaruliečiams tai šventa vieta. Čia mūsų gimtinė. Turėjome tinkamai pasiruošti garbingam jubiliejui. Vedini bendro tikslo – suburti išnykusio Skarulių kaimo kraštiečius bendruomeninei veiklai – 2022 m. vasario 22 d. įkūrėme asociaciją, kurios steigėjais panoro būti net 44 skaruliečiai. Asociacijos tarybą sudaro 11 narių, pirmininke išrinkta Marytė Stanevičienė. Tai buvo mūsų veiklos pradžia. Šiuo metu asociaciją vienija 95 nariai. Bendruomenė deda pastangas išlaikyti ateities kartoms architektūros, dailės ir istorijos vertybę – Skarulių Šv. Onos bažnyčios statinių kompleksą. Į numatytas veiklas įtraukiame visus buvusio Skarulių ir aplinkinių kaimų gyventojus. Tai savanoriai, kuriems rūpi mūsų gimtinę menanti vietovė.

Numatėme pagrindines veiklos kryptis – inicijuoti ir kartu su savivaldybės institucijomis parengti priemonių planą, skirtą bažnyčios 400 metų jubiliejui, rūpintis Šv. Onos bažnyčios statinių komplekso remonto darbais, atgaivinti ir puoselėti senolių tradicijas ir papročius, stengtis įamžinti ir palikti ateities kartoms atminimą apie išnykusį kaimą ir jo žmones.

Ruošiantis bažnyčios jubiliejui, mes, skaruliečiai, pajutome, kaip mums visiems svarbu susitikti gimtinėje ir pasidžiaugti buvimu kartu bei atlikti gerus darbus: sukūrėme Atminties erdvę – pastatyti trys dideli akmenys, skirti bažnyčiai, bažnyčios įsteigėjui ir išnykusiam kaimui atminti. Sutvarkėme trijų nužudytų kunigų kapus, atlikome koplytėlės vidaus ir išorės remontą, pagaminome ir pastatėme vietoj supuvusio naują medinį kryžių šventoriuje ir kt. Skarulių bendruomenė labiausiai laukia liepos mėnesį vyksiančių titulinių Šv. Onos atlaidų. Tvarkome, puošiame bažnyčią, organizuojame procesiją ir laukiame kraštiečių. Po Šv. Mišių vyksta koncertai. Suvažiuoja iš visos Lietuvos ir užsienio skaruliečiai, buvusių aplinkinių kaimų gyventojai, kad po atlaidų prie buvusios klebonijos galėtų susitikti su buvusiais kaimynais, pabendrauti, pasidalinti prisiminimais, padainuoti, pašokti. Gera mums būti kartu. Agapei organizuoti jau tris metus rašome kultūros projektus ir gauname finansavimą iš rajono savivaldybės. Šiemet gavome finansavimą ir socialiniam projektui ,,Būkime veiklūs‘‘.

Bendruomenė susirūpinusi, kad kultūros paveldo objektas – Skarulių Šv. Onos bažnyčia išliktų ateities kartoms. Todėl, bendraudami su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos, suradome architektus, kurie rengia bažnyčios langų keitimo projektą. Atlikome pagrindinių bažnyčios vartų remontą. Susidėvėjusi bažnyčios vėliava išvežta vienuolėms restauravimui. Mes esame veiklūs, iniciatyvūs, kūrybingi, ryžtingai nusiteikę atlikti nors ir mažus, bet labai reikalingus darbus, kad išliktų vienintelė šventovė, menanti mūsų gimtinę.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Vadaktų kaimo bendruomenė
Vadaktų kaimo bendruomenė
Vadaktai žydi bendryste
PERGALĖS ŽENKLAS
PERGALĖS ŽENKLAS
Projektas „Pergalės ženklas“ skirtas užfiksuoti disidentų prisiminimus ir išleisti autobiografines knygas, skirtas atminti Lietuvos laisvės kovas.
Saugi Mirklių kaimo bendruomenė
Saugi Mirklių kaimo bendruomenė
Mirklių kaimo bendruomenė nuolat stiprina vietos gyventojų saugumą, vykdo prevencines veiklas, organizuoja susitikimus su policijos pareigūnais.
Jakų radio muziejus
Jakų radio muziejus
Jakų radijo muziejus įkurtas istorinėje vietoje – čia 1936 m. pastatyta viena iš dviejų tarpukario Lietuvos radijo stočių (kita veikė Kaune).
Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios apšvietimas
Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios apšvietimas
Filantropinis „Devbridge Foundation" fondas siekia gerinti lietuvių gyvenimo kokybę, žinių prieinamumą ir skatinti ekonominį augimą.
Ukmergės rajono Šventupės kaimo bendruomenė
Ukmergės rajono Šventupės kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenė - tai veiklos, kūryba ir istorija. Kaime esančiame Šventupės dvare žmonės buriasi bendriems darbams, renginiams, edukacijoms.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2025 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016