Vilniaus arkivyskupijos Carito „Artumo“ programa

Vilniaus arkivyskupijos Caritas

Per daugiau nei 30 veiklos metų Vilniaus arkivyskupijos Caritas nebėra tik parama maistu, daiktais ir drabužiais. Augdami ir realiai prisiliesdami prie silpniausiųjų skiriame daug dėmesio naujoms skurdo ir silpnumo formoms. „Artumo“ programoje ypatingai rūpinamės vienišais, apleistais ar ligotais asmenimis, seneliais.

Programos savanoriai paprastais, bet labai svarbiais darbais prisideda prie savo artimo, kaimyno, bendruomenės nario gyvenimo palengvinimo: išklausymo, nuėjimo į parduotuvę, pagalbos naudojantis telefonu ar kompiuteriu, dvasinio palaikymo ar palydėjimo į bažnyčią. Per penkerius programos veikimo metus džiaugiamės aštuoniomis parapijomis, kurios turi surinkusios savanorių komandą ir prisideda prie lankomų žmonių dienų praskaidrinimo. Šiandien „Artumo“ programoje padedame 87 seneliams pasitelkdami 103 savanorius, tikimės, kad greitai šis būrys dar labiau didės.

Dauguma savanorių dalijasi, jog patiria neįkainojamas akimirkas žvelgdami į senelių akis ne tada, kai atnešamas maistas, o tada, kai suvokiama, kad yra žmonių, kurie jį atneša. Nepatirdami vienišumo, ligos, negalios dažnai nesuprantame, kokie neįkainojami mums gali tapti iš pažiūros maži dalykai. Susišukuoti plaukus, turėti kam papasakoti apie pražydusią gėlę, perskaityti laikraščio ar knygos puslapį, išeiti į lauką, nueiti į bažnyčią, aplankyti išėjusius artimuosius…Vienišam žmogui tai didžiulė šventė, būtent todėl jie laukia savanorių, kurie ateidami ar paskambinę jiems sukuria dienos stebuklą.

Griauname mitus, kad garbaus amžiaus ar sunkios ligos paveiktas gyvenimas gali tapti našta, ar apsunkinti šalia esančių gyvenimus. Netgi tuomet, kai liga, vienišumas ir neįgalumas ima viršyti gyvenimą, kančios patirtis gali tapti ypatingu laiku, kuomet dėl mūsų artumo ir meilės žmonės pasijunta labiau mylimi ir sustiprinti.

Kalbantis su senoliu, ar vienišu asmeniu matome jų susirūpinimą, ar tikrai nesunku juos aplankyti, gal kam nors kitam pagalba yra reikalingesnė, gal reiktų pasidalinti atneštu maistu ar savanorio dėmesiu, su kitais.  Tačiau išaiškėja, kad senoliui daugiau nei 90 metų, sudėtingų ligų turi ne vieną ir ne dvi ir šiame pasaulyje be savanorio jis turi vieną pusbrolį, kuris paskambina du kartus per metus – per didžiąsias šventes.

Iš pačios misijinės Bažnyčios šerdies kyla „veiksminga meilė artimui, supratinga, padedanti ir skatinanti atjautą“ (Apaštališkasis laiškas Evangelii gaudium, 179). O tikra meilė yra dalijimasis be teisimo, be siekio kitą atversti; ji laisva nuo neteisingo nuolankumo, kuris slapta ieško pripažinimo ir didžiuojasi nuveiktais darbais.

Didžiuojamės esamais savanoriais, kuriuos taip pat stengiamės palaikyti mokymais, rekolekcijomis, bendruomenės renginiais. „Artumo“ programoje patiriame ir mokomės, kaip žmogaus nenurašyti, nepriklausomai nuo amžiaus, fizinės sveikatos, ar charakterio, bet išdrįsti prisiartinti ir galbūt įžiebti daugiau vilties, tikėjimo ir paprasto džiaugsmo gyvenime. Prisijunkite!

Dėl „Artumo programos galima kreiptis į
Ievą Kuzmaitę, tel. nr.: 8 646 67942.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jūros klasė
Jūros klasė
„Tai ne stovykla, tai mokymo procesas perkeltas į kitas erdves“ – taip šį „kitokį“ ugdymą apibūdina Vilniaus Šilo mokyklos bendruomenė.
AR PAŽĮSTI KAIMYNĄ?
AR PAŽĮSTI KAIMYNĄ?
Viena iš asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ veiklos Elektrėnų savivaldybėje sričių – skatinti saugią kaimynystę, kaimynų bendrystę, ypač su vyresniais
Krizinio nėštumo centras
Krizinio nėštumo centras
Organizacija padeda moterims išgyvenančioms įvairias krizinio nėštumo situacijas, prenatalines ar perinatalines netektis, pogimdyviniu laikotarpiu.
Spartakiada
Spartakiada
Spartakiada – viena iš Alytaus Dzūkijos mokyklos iniciatyvų, skirta negalią turintiems vaikams ir jaunuoliams išreikšti save per fizinį aktyvumą.
Atviroji jaunimo erdvė - durys į kitokį gyvenimą
Atviroji jaunimo erdvė - durys į kitokį gyvenimą
Kėdainių profesinio rengimo centro Atviroji jaunimo erdvė skirta mažiau galimybių turinčiam jaunimui įdomiai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
"Vilties galia"
"Vilties galia"
Asociacija atstovauja neįgaliuosius turinčius stuburo pažeidimus, traumas, kurie gali judėti neįgaliojo vežimėliais arba kitomis pagalbos priemonėmis
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016