AIRIJOS LIETUVIŲ – Stradbally vasaros savaitgalio stovykla

Margos Dienos
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Saulė, jūra, ir didžiulė pieva… vaikų klegesys, suaugusių džiaugsmas, plevėsuojančios lietuviškos vėliavos ir kažkur fone skambanti lietuviška daina.

Tai pirmas įspūdis priartėjus prie stovyklos vartų, prie kurių jau kelis metus iš eilės tautiečius pasitinka savanorių komandos nariai.

Prieš penkerius metus, oficialiai buvo pradėta organizuoti AIRIJOS LIETUVIŲ – Stradbally vasaros savaitgalio stovykla. Viskas prasidėjo nuo Waterford’o miesto kelių bendruomenės narių susibūrimo paminėti Lietuvos Valstybės dieną ir kartu su kitais pasaulio lietuviais sugiedoti Tautišką giesmę. Paskatinti gražios idėjos, nusprendėme pabandyti pritraukti daugiau tautiečių prisijungti ir sukurti erdvę, kurioje galėtume auginti ir skatinti savo šalies kultūrą ir tradicijas. Stovyklos data truputį pakoreguota bandant apgaubti abi šventes – Lietuvos Valstybės dieną ir Pasaulio lietuvių vienybės dieną, todėl ji dažniausiai vyksta liepos pabaigoje arba rugpjūčio pradžioje.

Šventė vyksta labai gražioje vietoje, pievoje ant privataus jūros kranto, kurią mums skolina vietinio dvaro savininkai. Metai iš metų renginys auga, gražėja ir kiekvienais metais sugeba pritraukti vis daugiau tautiečių. Kadangi norinčių dalyvauti skaičius auga, o erdvė ta pati, dalyvių skaičius ribojamas iki 200.

Vienas iš gražiausių renginio aspektų yra tai, kad auga ne tik pats renginys, auga ir savanorių komanda, žmonių norinčių prisidėti prie renginio skaičius, auga bendruomenės ir galiausiai auga mūsų vaikai. Lietuvos vaikai! Jie turi galimybę nors kartą per metus pabūti tikrai lietuviškoje aplinkoje, nors ir esant taip toli nuo Baltijos krantų. Šventės metu vyksta įvairūs užsiėmimai, konkursai ir žaidimai skirti tiek mažiems, tiek dideliems. Idėja suvienyti ir įtraukti kuo daugiau tautiečių į bendrą veiklą ir išmokti džiaugtis tuo ir branginti tai kas mes esame. O esame mes lietuviai, kilę iš vieno krašto ir kurių širdyse plazda ta pati, geltona, žalia, raudona vėliava.

Verta paminėti ir tai, kad stovykla yra visiškai nemokama dalyviams. Viskas kas daroma šventės metu, yra daroma iš širdies ir idėjos. Komercija čia neegzistuoja! Čia nėra rėmėjų ir niekas renginio išlaidų nekompensuoja. Čia žmonės dalinasi ir kuria, nes jiems rūpi. Čia auga nauja, stipri ir vieninga Lietuvos dalis. Savanorių komanda ir pagalbininkai deda labai daug pastangų, laiko ir asmeninių lėšų, kad kartą per metus galėtume visi susitikti ir prisiminti kartu, kas mes tokie ir kas mus visus vienija. Be šių visų nuostabių žmonių ir bendruomenių, to padaryti būtų tiesiog neįmanoma. Todėl didelis ačiū visiems, ir kaip mes visada kartojam:

„BE JŪSŲ NEBŪTŲ MŪSŲ“

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
JAV Lietuvių Bendruomenės programa „LISS"
JAV Lietuvių Bendruomenės programa „LISS"
„Lietuvių Išeivijos Studentų Stažuočių" programa – 5 savaičių JAV LB vykdoma programa Lietuvoje JAV ir Kanados lietuvių kilmės studentams.
Asociacija Angirių bendruomenė
Asociacija Angirių bendruomenė
Esam mažo Angirių kaimo bendruomenė. Mūsų tikslas – įtraukti kuo daugiau gyventojų bendrai veiklai, kurti patrauklią aplinką ir puoselėti tradicijas.
„Uždek žvakelę ant nelankomų kapų"
„Uždek žvakelę ant nelankomų kapų"
Mūsų asociacija „Jonavos kultūros savanoriai" turi iniciatyva ir du kartus per metus vyksta į rajono kapines ir ant nelankomų kapų uždega žvakelę.
Teminis Pelėdų kaimas
Teminis Pelėdų kaimas
Pelėdnagiai 2019m. išrinktas kaimo pavadinimas gražiausias šalyje. Kaime veikia bendruomenės edukacija „Teminis Pelėdų kaimas"
Bendruomenė „Palangos santarvė", - „AŠ KŪRYBINGAS"
Bendruomenė „Palangos santarvė", - „AŠ KŪRYBINGAS"
Organizuojame (6m.) nemokamus rytinius žygius Palangos pušyno takais.

Kasmet (7 m.) rengiame neprofesionalių autorių parodą „Palanga-mano miestas".
,,Su meile akordeonui"
,,Su meile akordeonui"
8 metus iš eilės vyksta tarptautinis akordeonui sąskrydis ,,Su meile akordeonui" Veisiejuose.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016