AIRIJOS LIETUVIŲ – Stradbally vasaros savaitgalio stovykla

Margos Dienos
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 19 - lapkričio 1 dienomis. Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Saulė, jūra, ir didžiulė pieva… vaikų klegesys, suaugusių džiaugsmas, plevėsuojančios lietuviškos vėliavos ir kažkur fone skambanti lietuviška daina.

Tai pirmas įspūdis priartėjus prie stovyklos vartų, prie kurių jau kelis metus iš eilės tautiečius pasitinka savanorių komandos nariai.

Prieš penkerius metus, oficialiai buvo pradėta organizuoti AIRIJOS LIETUVIŲ – Stradbally vasaros savaitgalio stovykla. Viskas prasidėjo nuo Waterford’o miesto kelių bendruomenės narių susibūrimo paminėti Lietuvos Valstybės dieną ir kartu su kitais pasaulio lietuviais sugiedoti Tautišką giesmę. Paskatinti gražios idėjos, nusprendėme pabandyti pritraukti daugiau tautiečių prisijungti ir sukurti erdvę, kurioje galėtume auginti ir skatinti savo šalies kultūrą ir tradicijas. Stovyklos data truputį pakoreguota bandant apgaubti abi šventes – Lietuvos Valstybės dieną ir Pasaulio lietuvių vienybės dieną, todėl ji dažniausiai vyksta liepos pabaigoje arba rugpjūčio pradžioje.

Šventė vyksta labai gražioje vietoje, pievoje ant privataus jūros kranto, kurią mums skolina vietinio dvaro savininkai. Metai iš metų renginys auga, gražėja ir kiekvienais metais sugeba pritraukti vis daugiau tautiečių. Kadangi norinčių dalyvauti skaičius auga, o erdvė ta pati, dalyvių skaičius ribojamas iki 200.

Vienas iš gražiausių renginio aspektų yra tai, kad auga ne tik pats renginys, auga ir savanorių komanda, žmonių norinčių prisidėti prie renginio skaičius, auga bendruomenės ir galiausiai auga mūsų vaikai. Lietuvos vaikai! Jie turi galimybę nors kartą per metus pabūti tikrai lietuviškoje aplinkoje, nors ir esant taip toli nuo Baltijos krantų. Šventės metu vyksta įvairūs užsiėmimai, konkursai ir žaidimai skirti tiek mažiems, tiek dideliems. Idėja suvienyti ir įtraukti kuo daugiau tautiečių į bendrą veiklą ir išmokti džiaugtis tuo ir branginti tai kas mes esame. O esame mes lietuviai, kilę iš vieno krašto ir kurių širdyse plazda ta pati, geltona, žalia, raudona vėliava.

Verta paminėti ir tai, kad stovykla yra visiškai nemokama dalyviams. Viskas kas daroma šventės metu, yra daroma iš širdies ir idėjos. Komercija čia neegzistuoja! Čia nėra rėmėjų ir niekas renginio išlaidų nekompensuoja. Čia žmonės dalinasi ir kuria, nes jiems rūpi. Čia auga nauja, stipri ir vieninga Lietuvos dalis. Savanorių komanda ir pagalbininkai deda labai daug pastangų, laiko ir asmeninių lėšų, kad kartą per metus galėtume visi susitikti ir prisiminti kartu, kas mes tokie ir kas mus visus vienija. Be šių visų nuostabių žmonių ir bendruomenių, to padaryti būtų tiesiog neįmanoma. Todėl didelis ačiū visiems, ir kaip mes visada kartojam:

„BE JŪSŲ NEBŪTŲ MŪSŲ“

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“
Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“
Bendruomeniškumo, kūrybiškumo ir pilietiškumo stiprinimas per kultūrinę meno mėgėjų veiklą, įtraukiant įvairaus amžiaus miesto bendruomenę.
Airijos Lietuviams Rūpi
Airijos Lietuviams Rūpi
Rašytoja Vanda Juknaitė yra pasakiusi: "Mažuose pasaulio kampeliuose, maži žmonės, darydami mažus, gerus darbus pamažu keičia pasaulio veidą".
Lithuanian Days Aotearoa
Lithuanian Days Aotearoa
3 dalių paroda "Mano Modernizmas" su aukcionu Ukrainai remti; 4 lietuviški filmai su Q&A, tvaraus meno dirbtuvės, koncerto lėšos Ukrainai, sutartinių diena.
Senjorų dienos centras „Šventai"
Senjorų dienos centras „Šventai"
Toks centras įsikūręs pirmas Šilalės rajone, Žadeikių kaime (Šventai yra senasis kaimo pavadinimas). Senjorams teikiame sociokultūrines paslaugas.
Lithuanian Way
Lithuanian Way
LITHUANIAN WAY - lietuviška poilsio erdvė viename garsiausių Airijos pėsčiųjų ir dviratininkų takų, kurį kasmet aplanko ketvirtis milijono lankytojų.
Sukarinta dieninė stovykla vaikams
Sukarinta dieninė stovykla vaikams
Stovyklos metu vaikai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su Lietuvos kariuomenės profesijomis, išbandyti savo jėgas ir ištvermę.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016