3 IŠ: IŠGIRSK, IŠJAUSK, IŠDRĮSK

Rita Stakniūnienė
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

3 IŠ: IŠGIRSK, IŠJAUSK, IŠDRĮSK – Kėdainių rajono Moterų krizių centro komandos (darbuotojų ir savanorių) įgyvendinama, prevencinė smurto prieš moteris iniciatyva.
Kodėl pavadinime 3 IŠ? Remiantis statistika, Lietuvoje kas trečia moteris arba 3 IŠ dešimties moterų patiria smurtą artimoje aplinkoje. Šie skaičiai tik patvirtina, jog pati nesaugiausia vieta moterims, deja, yra jų namai (artimoji aplinka).

Kodėl IŠGIRSK, IŠJAUSK, IŠDRĮSK? Dešimties metų krizių centro veiklos patirtis leidžia teigti, jog dauguma moterų netinkamą aplinkinių elgesį su jomis traktuoja ne kaip smurto apraiškas, o vertina kaip nepalankiai susiklosčiusias aplinkybes, netinkamų įvykių seką ar vyraujančias visuomenės nuostatas. Negebėdamos ir nenorėdamos pripažinti, jog netinkamas artimųjų elgesys, dažnu atveju, tai jau – psichologinis, fizinis, finansinis ar seksualinis smurtas, moterys nėra linkusios analizuoti įvykių, stengiasi greičiau viską pamiršti, nesikreipia pagalbos, vengia aplinkinių įsikišimo ir net negalvoja apie pasipriešinimą tokiam elgesiui. Būtent šis faktas ir paskatino Moterų krizių centro komandą imtis prevencinės, švietėjiškos veiklos, burti moteris pokalbiams, diskusijoms, veikloms, tuo pačiu perteikti naudingą informaciją ir iš arčiau supažindinti su Moterų krizių centro vykdoma veikla, auginti pasitikėjimą tokiomis organizacijomis, skatinti galimybę ieškoti problemos sprendimo būdų.

Įgyvendindamos iniciatyvą, siekiame, kad susitikimai nebūtų vien dalykiškas informacijos apie smurto apraiškas pateikimas, į kuriuos dažniausiai žiūrima labai skeptiškai gal būt net su pasipriešinimu, o būtų patraukli, pasitikėjimą savimi ir patikėjimą krizių centro komanda skatinanti veikla.

Iniciatyvos vykdytojos – krizių centro specialistės (psichologė, socialinė darbuotoja), galinčios perteikti žinias smurto apraiškų klausimais, gebančios dirbti su grupe ir moderuoti diskusiją bei Moterų krizių centro savanorės, kurios vysto dialogą, vykdydamos kūrybinę ar meninę veiklą sušildo atmosferą, augina pačių moterų pasitikėjimą savimi ir patikėjimą komanda, į kurią galima kreiptis pagalbos esant krizinei situacijai ar galvojant apie pokyčius asmeniniame gyvenime. Gausi centro savanorių komanda (20 moterų), gausus savanoriaujančių moterų asmeninių patirčių ir pomėgių spektras, suteikia galimybę iniciatyvos susitikimų metu ne tik vykdyti menines, saviugdos, grožio ir kt. veiklas, bet tuo pačiu dalintis asmenine patirtimi, išgyvenimais patyrus neretai ir smurtinius santykius.

Iniciatyvą įgyvendiname nedideliuose moterų būreliuose (bendruomenėse, darbo kolektyvuose, bendrus pomėgius turinčių moterų susibūrimuose ir t.t.), neakcentuojant, kad veikla skirta smurto prieš moteris prevencijai. Ilgametė centro veiklos patirtis atskleidė, kad smurtą patiriančios ir niekam apie tai neprasitariančios moterys vengia bet kokių pokalbių smurto apraiškų tema dėl baimės, kad bus identifikuota jų situacija ar asmeninė patirtis. Į iniciatyvos susitikimus moteris kviečiamos pabūti bendraminčių būryje, susipažinti su Moterų krizių centro komanda, centro vykdoma veikla, savanorystės galimybėmis.

Iniciatyva pradėta 2020-08-15 dieną. Laikinai veikla buvo sustabdyta dėl ekstremalios situacijos šalyje ir paskelbto visuotinio karantino. Šiuo metu veikla tęsiama, planuojama po vieną susitikimą per tris mėnesius.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Namų mama
Namų mama
Nemokama mamų bendruomenė, kurioje jau esančios mamos padeda besilaukiančioms ar ką tik pagimdžiusioms atneša maisto ir skiria laiko pabendravimui.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Informacinių technologijų ir ypatingų poreikių vaikų fantazijos jungties rezultatas - vektorinės tapybos darbai, kokių dar nebuvo matęs pasaulis.
Negalios įkvėpti
Negalios įkvėpti
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos patirtys.
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
Bendruomenės veikla - telkti bendruomenės narius, įgyvendinti socialines programas. Didinti kaimo vietovių viešojo gyvenimo patrauklumą.
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Kavinėje „Mano Guru“ įdarbinami priklausomybėmis nuo psichoaktyvių medžiagų sergantys, grįžę iš įkalinimo įstaigų, asmenys. Veikia 19 metų.
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenės iniciatyva veikia akredituotas vaikų dienos centras "Šypsenėlė" ir viešoji pirtis kaimo gyventojams.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016