Apie projektą

Lietuvos galia – tai visi jos žmonės. Bet kuri demokratinė valstybė stipri tiek, kiek pajėgi, atspari ir pasirengusi veikti jos pilietinė visuomenė. Projektu „Lietuvos galia“ siekiame didinti pilietinę galią, motyvuoti ir telkti aktyvius gerovės kūrėjus. Burti jų bendruomenę ir taip stiprinti jų balsą, vieni kitų palaikymą, auginti bendruomeniškumo kultūrą ir skatinti savanorystę.

„Gerovės valstybės kūrimas negali ir neturi apsiriboti vien instituciniu valstybės vaidmeniu. Pilietinė galia – būtina sąlyga, keičiant mūsų šalį iš globos valstybės į visavertę brandžią gerovės valstybę.“

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda

PREZIDENTO KALBA

Pilietinė galia keičia valstybę

Gerovės Lietuvos kūrimas negali ir neturi apsiriboti vien valstybės vaidmeniu. Pilietinė galia – būtina sąlyga, keičiant mūsų šalį iš globos valstybės į visavertę gerovės valstybę. Ši galia išjudina reikalingiausias permainas, pasiekia toliausius kampelius ir užpildo tas erdves, kurias ne visada pajėgios skubiai padengti valdžios institucijos. Bendruomenės taikliau ir greičiau išsprendžia tas problemas, kurias būdamos arčiau žmonių geriau pažįsta.

Prezidentas kviečia visuomenę jungtis
Prezidentas kviečia visuomenę jungtis

Gerovės valstybę galime sukurti tik kartu, todėl Prezidentas kviečia visus pilietiškus žmones, visuomeninius judėjimus, įvairias bendruomenes, nevyriausybines organizacijas įsitraukti į šį kūrybos procesą. Drauge galime žymiai daugiau!

Prezidentas siekia:

ico

Didinti pilietinę galią, motyvuoti aktyvius gerovės kūrėjus išryškinant, pabrėžiant jų iniciatyvas, geruosius pavyzdžius.

ico

Kurti viešąjį gėrį, palaikant vieniems kitus, telkiantis ir taip stiprinant savo balsą bei matomumą, auginant bendruomeniškumo kultūrą ir skatinant savanorystę

ico

Aktyvinti visuomenės įsitraukimą į valstybės gyvenimą, stiprinti suvokimą, kad kiekvienas turi realios galios daryti pokytį.

ico

Visiems kartu paversti Lietuvą stipresne, teisingesne, žalesne ir inovatyvesne.

Kodėl svarbus tavo indėlis
Prezidentas kviečia visus bendros gerovės kūrėjus (piliečius, bendruomenes, visuomeninius judėjimus, nevyriausybines organizacijas) telktis vardan Lietuvos galios.
1
Pasidalinkite savo iniciatyvomis ir nuveiktais darbais
Jūsų gerieji pavyzdžiai ir inovatoriški sprendimai miestuose, miesteliuose ir regionuose įkvėps kitus leistis į pokyčių kelią dėl bendro labo. Įgalinkite šalia esančiuosius ryžtingiau imtis įgyvendinti savo idėjas, siūlyti sprendimus valstybės gyvenime ir kurti Lietuvai. Duokime atkirtį didžiausiam savo priešui – netikėjimui, nepasitikėjimui, abejingumui.
2
Raskite palaikymą, pastiprinimą ir paramą
Prisijungę prie „Lietuvos galios“ matykite vieni kitus ir būkite matomi sprendimų priėmėjams, bendraukite tarpusavyje, mokykitės vieni iš kitų. Ieškokite sinergijos tarpusavyje, taip pat su rėmėjais, vystytojais bei savanoriais.
3
Gaukite „Lietuvos galios“ simbolį
Būkite Gerovės Lietuvos ambasadoriai – viena komanda su Prezidentu ir pirmąja ponia.
4
Dalyvaukite metiniuose Prezidento „Lietuvos galios“ apdovanojimuose
Registruokite nacionalines, regionines ir diasporos iniciatyvas. Prezidentas, visuomenė ir kompetentinga komisija išrinks apdovanojimų laureatus.

„Stiprūs piliečiai, veiklios bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos – tai pilietinė galia, kuri yra tikroji demokratiškos Lietuvos jėga, kurianti gerovę čia pat, vietoje, arčiausiai žmonių. Pilietinę galią suprantu kaip vieną iš atraminių valstybę laikančiųjų kolonų. Tai – būtina Gerovės valstybės prielaida. Tikiu, kad pilietinė galia Lietuvoje gali ir turi būti daug didesnė. Šiandien Pilietinės galios indeksas tesiekia 39,7 balo iš 100 galimų. Mūsų visų siekiamybė šį skaičių padidinti bent iki 55!“

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda

Pateiktos iniciatyvos

Rasta: 214
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
„Anthropos“ inicijavo kreipimąsi dėl diskriminuojančių kultūrinių reprezentacijų ir eurocentrizmo mokomojoje medžiagoje, įgyvendino mokymus autoriams.
Žalioji vakarienė Alytuje
Žalioji vakarienė Alytuje
Žalioji vakarienė - tai estetiškas renginys, kviečiantis tvarumui, solidarumui, jo metu surinktos lėšos skiriamos atsodinti miesto pušis.
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiai telkiasi vieningai pagalbai iš Ukrainos atvykstantiems karo pabėgėliams. Kartu vienybėje mes kuriame oazę, kurioje visiems gera gyventi!
Inovatorių slėnis
Inovatorių slėnis
Antalieptėje Įgūdžių Laboratorijoje jaunuoliams suteikiami socialiniai bei darbiniai įgūdžiai. Kartu kuriama Skandinaviško pavyzdžio liaudies mokykla.
Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“
Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“
Bendruomeniškumo, kūrybiškumo ir pilietiškumo stiprinimas per kultūrinę meno mėgėjų veiklą, įtraukiant įvairaus amžiaus miesto bendruomenę.
Airijos Lietuviams Rūpi
Airijos Lietuviams Rūpi
Rašytoja Vanda Juknaitė yra pasakiusi: "Mažuose pasaulio kampeliuose, maži žmonės, darydami mažus, gerus darbus pamažu keičia pasaulio veidą".
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016